" Zkvalitněte krmení s řezačkou FR se snímačem NIR
Home>Časopis  >Aktuálně>Zkvalitněte krmení se snímačem NIR

Zkvalitněte krmení se snímačem NIR

Unikátní senzor NIR pro řezačky New Holland FR

Otázka, jak zvýšit kvalitu krmení pro hospodářská zvířata, trápí nejednoho farmáře. Odpověď může být snazší, než se zdá. Unikátní senzor NIR, kterým je nyní nově možné vybavit řezačky FR Forage Cruiser, nabízí řešení a zodpoví nám tuto otázku.

Zkvalitněte krmení se snímačem NIR

New Holland nedávno podepsal dohodu s firmou Dinamica Generale (DG). Co společnosti New Holland tato dohoda přinese? Dinamica Generale je totiž uznávaným specialistou na vážicí systémy, elektronická řešení a technologie NIR – analyzátory pro zemědělství. Na základě tohoto partnerství bude New Holland nabízet jako volitelnou výbavu do nových řezaček FR Forage Cruiser, systém NIR On Board. Tím se významně posune řada řezaček v oblasti snímacích technologií o krok dopředu.

Cíl systému je jasný – kvalitní krmivo
Jaký bude mít prospěch z tohoto systému farmář? Farmář bude mít kompletní přehled o kvalitě sklízené hmoty řezačkou. Navíc nebude chybět i celistvé mapování, kde, co a v jaké kvalitě se sklízelo. Kvalitní krmivo je základem pro produkci například kvalitního mléka. Co je jednoduší, než mít přehled o tom, jak kvalitní je sklízená hmota? Usnadněna je práce pak i při míchání krmiva pro dobytek. Farmář využívající řezačku FR Forage Cruiser se systémem mapování živin ví, jakých živin do míchaného krmiva dát víc a naopak, kterých dát méně tak, aby byla vždy daná krmná dávka optimální. Výsledek snažení farmáře a systému, kterým je řezačka vybavena, je produkce vysoce kvalitního krmiva každý den s konzistencí, která je velmi důležitá pro hospodářská zvířata. To je bezesporu požadavek každého farmáře a systém NIR ho jednoduše plní.

Maximální jednoduchost, vynikající přesnost
Systém NIR je vhodný i pro poskytovatele služeb a uživatele bioplynových stanic, protože bioplynové stanice využívají informace přesného složení plodiny pro potřeby vyladění výrobního procesu bioplynu
Bude-li řezačka New Holland FR Forage Cruiser vybavena tímto systémem, bude měřit všechny hlavní parametry plodin, jako je například sušina, protein, surový tuk, škrob či vlákninu s přesností +/- 2 %.
Kalibraci systému NIR je potřeba aktualizovat každý rok. Nic složitého ale nečekejte. Generální ředitelství New Holland to udělá za vás na dálku, a vy se tak budete moci věnovat důležitějším činnostem na farmě. Údaje shromážděné v systému NIR On Board lze snadno přenést do kanceláře na PC pomocí USB klíče nebo mohou být přenášeny přes Wi-Fi či GPS.

DG vyvíjí a vyrábí elektronická řešení a senzory posledních 25 let a dnes je jedním z největších výrobců NIR analyzátorů a vážicích systémů pro zemědělství na světě. Společnost je ceněna pro své vysoce kvalitní produkty, inovace a odborné znalosti.


<< späť

7.1.2017
Václav Štursa ml.