" Vylepšené sklízecí mlátičky Case IH Axial-Flow
Home>Časopis  >Aktuálně>Vylepšené sklízecí mlátičky Case IH Axial-Flow

Vylepšené sklízecí mlátičky Case IH Axial-Flow

Přepracované sklízecí mlátičky Case IH řady Axial-Flow 250 a 150

Modelová řada sklízecích mlátiček Case IH Axial-Flow 150 a 250 přichází do nové sezóny s četnými vylepšeními v oblasti plnění emisní normy, kolového, pásového podvozku a sklizňových adaptérů.

Vylepšené sklízecí mlátičky Case IH Axial-Flow

Case IH na mezinárodní tiskové konferenci v Rakousku spolu s představením nové generace modelové řady traktorů Magnum AFS Connect novináře také seznámil s inovovanými sklízecími mlátičkami Axial-Flow pro rok 2020.

Modelové řady sklízecích mlátiček Axial-Flow 140 spolu se 150 jsou určeny pro středně velké farmy a poskytovatele zemědělských služeb. Case IH nechce nabízet jen nejvýkonnější modely pro velké zemědělské podniky. Technologii Axial-Flow, jež spočívá v jednom axiálně uloženým mláticím rotoru do kterého poroudí sklízená hmota přes kužel se šnekovnicí, chce nabídnou i v kategorii středně velkých modelů sklízecích mlátiček. Manažeři firmy Case IH jsou nadále přesvědčeni, že jen díky této jednoduché koncepci lze dosáhnout spolehlivé, vysoce výkonné a levné sklizně. Obsluha navíc nemusí sklízecí mlátičku složitě nastavovat na určitý druh sklízené odrůdy rostliny.

Jednou z novinek u konkrétních modelů sklízecích mlátiček 5150, 6150 a 7150 je použití motoru FPT, který splňuje emisní normu Stage V. Motory nabídnout jmenovitý výkon (ECE 120) 278, 333 a 380 koní. Posledně jmenovaný model, 7150, nahrazuje dosavadní model 7140. Model 7150 nabídne více výkonu při jmenovitých otáčkách motoru, přesněji o 11 koní (oproti modelu 7140). Celkem při vyprazdňování zrna ze zásobníku a k zajištění konstantní rychlosti sklizně může čerpat z celkového výkonu motoru 460 koní. Motor FPT používá k plnění emisní normy patentovaný systém Hi-eSCR se selektivní katalytickou redukcí výfukových plynů. Filtr pevných částic vyžaduje pouze příležitostný servis nebo čištění – to se děje automaticky, ale může být odloženo v případě, když je potřeba sklízet – třeba do deštivých dnů. Je-li během sklizně nutné čištění, provozovatel stroje dostane upozornění a bude schopen čištění odložit na vhodný čas.

Modelová řada Axial-Flow 150 může být nově obuta do pneumatik s rozměrem IF800/65 R32, aby se minimalizoval tlak na půdu rozložením hmotnosti stroje. Sklízecí mlátičky s tímto obutím nepřesahují šířku 3,5 m.

Sklízecí mlátičky přicházejí i s novým LED osvětlením. V kabině pak nalezneme více USB zástrček pro napájení přístrojů a přenos dat. Evropské dodávky strojů řady Axial-Flow 150 začnou v březnu roku 2020.

Větší sklízecí mlátičky řady Axial-Flow 250 dostanou šikmý dopravník s vyšší nosností hmotností, aby bylo možné pracovat se sklizňovými adaptéry s větším pracovním záběrem. Pohon adaptérů byl též inovován tak, aby zvládl pracovat i s 18řádkovými kukuřičnými adaptéry. Hlavní funkcí mlátiček Axial-Flow 250 je nadále systém AFS Harvest Command, který pomáhá některé funkce mlátičky zautomatizovat. Nové modely pro rok 2020 s tímto systémem však využijí vylepšená počáteční nastavení, která pomáhají stroji rychleji měřit ideální nastavení automatizace. Mlátičky této řady lze vybavit i polopásovým podvozkem. Pásové jednotky se také dočkaly vylepšení – budou mít nové uspořádání systému napínání pásu tak, aby byl jednodušší a rychlejší. Kromě toho modely pro německý, dánský a italský trh budou homologovány i na rychlost jízdy 40 km/h.

Modely řady Axial-Flow 140 a 150 jsou mnohdy používány ve spojení se sklizňovým adaptérem s pracovním záběrem 7,5 m. Tato šířka je ale pro některé zemědělce málo, nehodí se též pro hospodaření v systému CTF. Proto Case IH nabídne nový adaptér s pracovním záběrem 8,53 m, který bude k dispozici i pro větší model Axial-Flow 7250. Nový adaptér vychází z dosavadní 7,5m verze Varicut – má prodloužený rám pro minimalizace hmotnosti. Šnek je zmenšenina toho, který se využívá u většího 9,15m adaptérů. Hmotnost nového sklizňového adaptéru činí 323 kg na metr, čímž se spíše blíží k hmotnosti menšího, než většího adaptéru.

Autor: Milan Jedlička
Zdroj: agroportal24h.cz

Další zajímavé články:

Agritechnica 2019: Case IH
V dnešním článku se budeme věnovat novinkám představeným na veletrhu Agritechnica 2019, konkrétně od značky Case IH. Case IH Puma 140-240, tento známý model představil...

Pokračování zde.

Vyšší výkon pro New Holland CR Revelation
Řada sklízecích mlátiček New Holland CR Revelation vstupuje do nové sklizňové sezóny s řadou vylepšení v oblasti výkonu motoru a kvality sklizně. Poprvé používá...

Pokračování zde.

New Holland zvyšuje produktivitu sklízecích mlátiček
New Holland nedávno představil modernizace pro sklízecích mlátiček modelové řady CX7 a CX8, které na přání dostanou speciální mláticí buben (zvyšuje výkonnost a snižuje spotřebu paliva)...

Pokračování zde.
<< späť

9.1.2020
vomela