Home>Časopis  >Aktuálně>Stříbro pro agrirouter

Stříbro pro agrirouter

Hannover, září 2017

Firma DKE-Data GmbH & Co. KG z Osnabrücku představila platformu pro výměnu dat založenou na internetu, určenou farmářům a zemědělským podnikatelům. Její provoz bude zahájen na jaře 2018. Poté bude propojovat stroje a zemědělský software nezávisle na výrobci. Inovativní koncepce přesvědčila už nyní. Komise expertů DLG vyzna-menala agrirouter stříbrnou medailí Agritechnica.

Stříbro pro agrirouter

Řešení zásadního problému
Nová platforma pro výměnu dat, jako neutrální instance, řeší zásadní problém digitalizace zemědělství: Farmářům a zemědělským podnikatelům umožňuje výměnu dat mezi stroji a aplikacemi softwaru pro zemědělství od různých výrobců. Tato možnost při provozu smíšeného strojového parku doposud chyběla.
Nový agrirouter zjednodušuje výměnu dat a s tím spojené podnikové procesy, snižuje administrativní náročnost a zvyšuje hospodárnost. Uvolňuje tím farmáři prostor pro jiné činnosti. Přístup a ovládání probíhá prostřednictvím internetu. Uživatel si sestaví svůj osobní agrirouter a určí pravidla, kdo, s kým a v jakém rozsahu se smí účastnit výměny dat. Uživatel agi-routeru vždy sám definuje, co se s jeho daty stane. Tento přístup přesvědčil porotce DLG.

Video 

 


<< späť

23.10.2017
Václav Štursa ml.