" Školení osádek na sklízecí mlátičky NH
Home>Časopis  >Aktuálně>Školení osádek na sklízecí mlátičky NH

Školení osádek na sklízecí mlátičky NH

Školící středisko Tišnov 16-19.6.2015

Ve dnech 16-19.6.2015 proběhly dva turnusy školení pro zájemce na sklízecí mlátičky New Holland CX a CR. Školení probíhalo na školícím středisku v areálu středního odborného učiliště Tišnov, se kterým aktivně spolupracujeme. Osádky využily vzniklého kolektivu a vyměňovaly si zkušenosti, rady z minulých let a především kontakty, které v nouzi zajisté využijí.

Školení osádek na sklízecí mlátičky NH

Na školení byly přítomny hned 3 sklízecí mlátičky. Jednalo se o New Holland CX860, který si již mnoho odpracoval a byl ideální příkladem ojetého stroje.
Dále se zde nacházela rok stará mlátička New Holland CX8070SL s žací lištou BISO VX750 CropRanger Trendline Light. Tato mlátička měla vysokou výbavu, která zahrnuje například kamery, vlhkoměr, výnosoměr a laserové navádění.
Největší ze všech byla zbrusu nová mlátička New Holland CR9.80SL osazená TwichPitch rotory s DFR válcem a žací lištou BISO UltraLight UL1200 o záběru 12m. Nejnovější vozík BISO ProfiSteer s hydraulicky řiditelnou zadní nápravou, kterou si měli možnost všichni vyvzkoušet, zde nemohl chybět. Více informací a fotografií naleznete zde.

Pevně doufáme, že všichni účastníci si ze školení odnesou maximum iformací a kontakty, které zde získali, využíjí v právě začínající sezoně.

Všem přejeme mnoho hektarů bez poruchy a potíží.


<< späť

20.6.2015
Václav Štursa ml.