" Představení nového konceptu traktoru New Holland
Home>Časopis  >Aktuálně>Představení nového konceptu traktoru

Představení nového konceptu traktoru

Představa udržitelné budoucnosti společnosti New Holland

New Holland prezentoval na akci Farm Progress Show nejnovější posun v udržitelném zemědělství – metanem poháněný traktor. New Holland si představuje, že farma budoucnosti je zcela energicky nezávislá – produkuje nejen jídlo, ale také biomasu, kterou využívá k výrobě energie, kterou lze poté použít na provoz celé farmy a případný odprodej do sítě.

Představení nového konceptu traktoru
  • Inovace ve využití alternativních řešení pohonu
  • Koncept traktoru na metan – vlastnosti dieselového motoru až s 30% úsporou
  • Důležitý článek energicky nezávislé farmy
  • Prezentace nového designového směru New Holland

Posouvání hranic v moderních alternativních řešeních
New Holland vždy posouvá hranice v segmentu alternativních řešení již více než 10 let pomocí své strategie Clean Energy Leader. Počátek byl u prvních traktorů, které mohly tankovat Biodiesel bez jakýchkoliv omezení již v roce 2006. V roce 2009 byl představen koncept traktoru na vodík, který představoval budoucnost s nulovými emisemi. Ve stejnou dobu byl také spuštěný projekt energicky samostatné farmy, která se nachází v Itálii.
New Holland pokračoval v hledání nových řešení a v roce 2012 představil koncept traktoru poháněného propanem, který se do dnešních dní upravuje a vylepšuje.

Nový koncept metanem poháněného traktoru: výkon a spolehlivost dieselového traktoru s až o 30% nižšími náklady na provoz
Nový koncept vychází z předchozích konceptů traktorů T6 s cílem vylepšit tuto technologii k téměř dokonalosti. Díky technologiím FPT Industrial dosahuje šestiválcový metanový motor NEF výkonu 180 koní a 740 Nm. To znamená stejný výkon jako dieselový ekvivalent. Má stejnou spolehlivost i servisní intervaly při snížení nákladů až o 30%. Nově navržená nádrž umožňuje celodenní provoz bez omezení.
Samotný motor je až od 3 dBA tišší. Jednoznačným plusem je minimálně 10% tvorba CO2 a celkově o 80% nižší produkce výfukových plynů. Traktor může jet na Biometan přímo z bioplynové stanice, proto může tedy uzavřít okruh v samostatné farmě budoucnosti.

Video 

 


<< späť

29.10.2017
Václav Štursa ml.