" Nový rekordman New Holland BB1290 Plus
Home>Časopis  >Aktuálně>Nový rekordman New Holland BB1290 Plus

Nový rekordman New Holland BB1290 Plus

Rekordní výkon ve sklizni opět pro New Holland

New Holland představuje novou generaci lisu na hranaté balíky BigBaler 1290 Plus, který patří mezi vlajkové lodě společnosti. Nový model navazuje na 30leté zkušenosti v oblasti vysokotlakých lisů. Od roku 1987 představil New Holland v tomto segmentu průkopnické inovace a prvenství, díky kterým se stále drží ve vedoucí pozici segmentu.

Nový rekordman New Holland BB1290 Plus

Lis BigBaler 1290 Plus patří mezi nejlepší ve své třídě, což dokazuje jeho maximální výkon lisování všech plodin při zachování maximální kvality. Lis ocení dodavatelé zemědělských služeb, farmáři ale také podniky zabývající se biomasou. Lis produkuje ty nejhustší balíky, které se nikdy dříve s lisy nepodařilo zpracovat. Zdálo by se, že maximální hustota balíku půjde na úkor výkonnosti, ale opak je pravdou. Lis vyniká vysokou výkonností za všech podmínek, navíc s lisem ušetříte nemalé peníze. Vyšší hustota balíku znamená méně balíků na jeden hektar. Tím pádem farmář stráví sběrem balíků méně času a při dopravě bude přepravováno také méně balíků. Nový BigBaler 1290 Plus je navržen a postaven pro spolehlivost a dlouhou životnost.

Zvyšte produktivitu s nejlepší lisem ve své třídě
Nový BigBaler 1290 Plus je vybaven o 80 cm delší lisovací komorou, než jeho předchůdce, což přináší až o 10 % vyšší hustotu balíku a dokonale tvarované balíky pro snazší stohování a dopravu. Co by to bylo za moderní lis, který by farmáři neulehčoval práci. Nebaví vás pořád korigovat rychlost traktoru na základě požadavku lisu? Tak mu to přenechejte! S unikátní a jedinečnou technologií IntelliCruise™, která automaticky reguluje pojezdovou rychlost traktoru pro maximální výkonnost lisování a produkci hustého balíku, budete mít více času na kontrolu jiných důležitých dat, třeba na systém SmartFill™. Ten řidiči v reálném čase sdělí, jakým směrem by měl jezdit přes celý záběr pro nejlepší formaci balíku. O konzistentní tok materiálu se postará sběrač MaxiSweep™. I když je lis vybaven těmi nejmodernějšími technologiemi pro usnadnění a zkvalitnění práce, i tak si zachovává intuitivní ovládání, které zvládne každý. Navíc je lis ISOBUS kompatibilní, takže zcela postačí jeden monitor, například bezkonkurenční obrazovka IntelliView™ z traktorů New Holland, se kterou budete mít důležitá provozní data vždy na očích.

Klíčem k úspěchu je kvalita
Nový lis BigBaler 1290 Plus se posunul v oblasti životnosti a spolehlivosti zase o něco dál. Použité materiály a komponenty, které jsou podrobeny vysokému namáhání, byly zesíleny až o několik centimetrům. V modelech lisů s řezáním CropCutter je každý nůž chráněn, aby se zabránilo poškození cizím tělesem. Kromě toho je u lisu použit heavy duty rotor, který má až 4x delší životnost a dokáže pracovat i v extrémních podmínkách.

Lis se osvědčil v praxi - rekordní sklizeň
Nezůstaňme jen u teorie. Jak nejlépe prokázat, že lis BigBaler 1290 Plus je opravdu tím nejlepším strojem? Čelit výzvě. A tak zástupci společnosti New Holland spojili lis BigBaler 1290 Plus s traktorem New Holland T7.315 Heavy Duty Auto CommandTM a jeli se soupravou lisovat po dobu 17 hodin do Francie. Na celý průběh akce dohlíželi odborníci a výsledek certifikovala společnost SGS. A jak to dopadlo?

Zpracováno bylo 32 tun materiálu za hodinu, celkem 1254 balíků – jeden v průměru vážil 434 kg a průměrná délka byla 2,37 m. Lisování probíhalo v La Duranderie. Lisovaná sláma byla od pšenice tvrdé odrůdy Miradoux, Sculptur a Anvergur.

Vynikajícího výkonu bylo dosaženo díky řídicímu systému IntelliCruiseTM, který řídí rychlost traktoru v závislosti na množství lisovaného materiálu. Tento systém zajišťuje optimální rychlost plnění lisu a má za následek vyšší produktivitu a nižší spotřebu paliva. BigBaler se prokázal jako opravdu spolehlivý lis, nebylo nic poškozeno či zahlceno. A to pracoval bez přerušení po celé dny. Špičkový lis BigBaler 1290 Plus tak úspěšně potvrdil své přednosti v reálných podmínkách.

Video 

 


<< späť

12.1.2017
Václav Štursa ml.