" Nový New Holland T9 - síla a styl
Home>Časopis  >Aktuálně>Nový New Holland T9 - síla a styl

Nový New Holland T9 - síla a styl

Připraven s výkonem až 682 koní

Nová řada traktorů T9 4WD vám nabídne pohodlí a vysoký výkon, který chcete a potřebujete. Masivní nápravy, pokročilé ovládání převodovky a výkonný efektivní motor se nachází na pevném a velkém podvozku, což traktor předurčuje k těžkým tahovým pracím. V případě, že vás výkonný motor a hydraulika nezaujaly, elegantní design a prostorná kabina vás zaujmou každopádně.

Nový New Holland T9 - síla a styl

V případě potřeby až 70 koní navíc
Jmenovitý výkon traktoru T9 řady je jen část příběhu. S navýšení EPM lze u traktorů řady T9 dále rozvíjet točivý moment a výkon podle zatížení motoru. Můžete se tak s klidem pustit i do těch nejnáročnějších prací s vědomím, že váš traktor řady T9 to bez problémů zvládne.

Vyšší výkon a produktivita
Traktory řady T9 jsou osazené nejmodernějšími motory s technologií ECOBlue™ HighEfficiency Selective Catalytic Reduction (HI-eSCR), které plní emisní normu Tier 4b. Řada T9 je vybavena motory Cursor 9 a 13, které díky technologii HI-eSCR nasávají pouze stlačený a ochlazený vzduch plný kyslíku a dosahují tak výborných provozních parametrů. Všechny motory jsou vybaveny navyšováním výkonu EPM, díky kterému má traktor k dispozici až 62 koní navíc při dopravě, PTO a při náročných hydraulických pracích. Nejvýkonnější model T9.700 se jmenovitým výkonem 620 koní tak dosahuje s EPM výkonu až 682 koní!

Absolutní požitek z jízdy
Komfort obsluhy byl od začátku v centru zájmu vývojářů firmy New Holland. Přehledně uspořádané ovládací prvky, jednoduché ovládání, výborný výhled kolem dokola, perfektní tlumení rázů a integrované větrání vám zajistí pohodlí i při prodloužených směnách. Řazení převodovky je plynulejší, než kdy jindy a v kombinace se čtyřbodovým odpružení kabiny Comfort Ride ™ budete nyní pracovat ještě více plynule.

Maximální univerzálnost
Traktory New Holland řady T9 se dodávají ve dvou velikostech rámů. Standardní 36palcový rám je užší a je k dispozici pro modely s výkonem od 435 do 550 koní s EPM. Pro zvýšení všestrannosti doplnil New Holland nabídku o 44palcový rám, který je určený pro modely s výkonem 605 až 682 koní s EPM. Tyto široké polní tahače jsou ideální pro širokozáběrové práce a můžou být vybavené buď kolovým podvozkem nebo systémem SmartTrax ™ II. Tři modely z řady T9 - T9.530, T9.600 a T9.645- jsou k dispozici ve specifikaci pro práce se skrejprem, kdy musí pracovat den co den s tuny zeminy.

Nízké provozní náklady
Provozní náklady na traktory T9 s technologií ECOBlue™ HI-eSCR jsou ve srovnání s řadou T9 Tier 4a zachovány. Nová řada je však až o 10% úspornější než starší řada T9000 Tier 3b.

Pracovní prostředí
Skvělý výhled z nejtišší a nejprostornější kabiny ve své třídě
Vstupte do prostorné kabiny skrz bezrámové dveře. Usaďte se do komfortní sedačky a převezmete velení nad ovládacími prvky na loketní opěrce SideWinder ™ II. Vyzkoušejte ovládací prvky na multifunkčním joysticku CommandGrip ™. Nastavte traktor přes menu dotykové obrazovky monitoru IntelliView ™. Nastartujte výkonný motor a poslouchejte jeho tichý a hladký chod. Vítejte v kabině traktoru New Holland řady T9.

Automatická klimatizace
Nastavte si v kabině požadovanou teplotu a automatická klimatizace ji bude udržovat tak, aby vyhovovala okolním podmínkám. Stáhněte si v kabině stínící žaluzie, aby vás slunce nerušilo při práci.

Od soumraku do úsvitu
Pracovní světla na kabině, kapotě motoru a náraznících se snadno ovládají pomocí vlastního spínacího panelu. Všechny světla si můžete nastavit tak, aby osvětlily vše kolem celého traktoru a zabezpečily tak bezpečnější a produktivnější provoz.

Nejpohodlnější sedačka na farmě
Maximální komfort je zabezpečen díky odpružené sedačce Deluxe, která je dodávána jako standard. Pro uživatele, kteří tráví hodně hodin v traktoru je určená aktivní sedačka Auto Comfort ™, jež poskytuje větší komfort a systém větrání. Tato premiérová sedačka používá síť senzorů, která automaticky tlumí rázy v závislosti na hmotnosti obsluhy za účelem zajištění plynulé jízdy.

Posaďte se a vychutnejte si jízdu
Odpružení kabiny New Holland Comfort Ride™, které je standardem u traktorů řady T9 je opravdu revoluční. Každý roh kabiny je usazený na pružinu s tlumičem, který eliminuje nadměrné kymácení kabiny, takže jízda je hladká a pohodlná.

SIDEWINDER™ II. - zaměřená na řidiče
Zatímco některé současné traktory se zdají být, co se týče ovládání, těžce pochopitelné a komplikované, nová řada T9 nabízí obnovenou jednoduchost. Inženýři z New Hollandu naslouchali zákazníkům a vyvinuli novou loketní opěrku SideWinder ™ II, aby provozovatelům traktorů výrazně zjednodušili ovládaní všech jejich funkcí. Díky tomu jsou nyní všechny ovládací prvky snadno přístupné a jejich ovládání je snadno pochopitelné. Tak do toho jděte. Usaďte se a podnikejte.

Dotykový displej INTELLIVIEW ™
Displej IntelliViewTM IV je 10,4 palcový dotykový displej, který poskytuje přístup ke všem klíčovým nastavením traktoru. Je kompatibilní se systémy, jako je automatické navádění New Holland IntelliSteer ™ nebo ovládání přípojného nářadí systémy Intellirate™ control a ISOBUS.

Motor
Výkon a účinnost - u New Hollandu samozřejmost
Váš traktor řady T9 je poháněn motorem Cursor 9 ECOBlue™ HI-eSCR vyvinutý v sesterské společnosti FPT Industrial. Tyto motory, které nejpřísnější emisní normu Tier 4b, vám nabízí čtyři hlavní výhody:

Výkon: Motory řady T9 nabízí vyšší výkon, vyšší točivý moment a lepší řízení výkonu motoru při zachování vynikající přechodové odezvy.

Efektivní provoz: Spotřeba paliv (diesel a DEF) je stejná nebo lepší než u traktorů řady T9 Tier 4a. Určitě také oceníte snížené provozní náklady.

Jednoduchost: Jednodušší řešení motoru zajišťuje vyšší výkonový potenciál a snížené chladicí nároky.

Důslednost: V oblasti používání systému SCR nedošlo k žádným změnám. Stejně jako předchozí modely Tier 4a i nové modely Tier 4b používají systém využívající AdBlue® (DEF), který mění škodlivé oxidy dusíku na neškodnou vodu a dusík.

ECOBLUE™ HI-ESCR
Nový Ecoblue SCR je systém s nejvyšší účinností přeměny NOx v průmyslu. Tento multi-patentovaný systém používá novou řídicí jednotku, která nejen spravuje motor, ale také HI-ESCR systém, který řídí dodávky a dávkování kapaliny. Systém průběžně monitoruje úroveň Nox ve výfukových plynech a podle toho zajišťuje vstřikování přesného množství DEF, což zaručuje jeho nízkou spotřebu.

Význam přechodové odezvy
Traktory New Holland T9 využívají přechodové odezvy, která je vaší zárukou produktivity. Jednoduše řečeno, motor Cursor dýchá čerstvý vzduch, díky čemuž může při vysoké zátěži reagovat rychleji. V praxi to znamená, že pokud přepravě taháte těžké návěsy a narazíte na nějaký kopec, budete moci udržet konstantní rychlost bez nutností zpomalení.

Řízení výkonu motoru (EPM)
Systém navyšování výkonu EPM je oceňovaným prvkem traktorů New Holland. Stručně řečeno funguje tak, že motor navyšuje výkon (dostává se na vyšší výkonovou křivku) a krouticí moment podle zatížení převodovky. EPM lze využít při odběru výkonu hydraulikou, přes vývodovou hřídel a v dopravě. U traktoru T9.700 EPM dodává až 62 koní navíc, ale pouze tehdy, když je to potřeba, aby se udržel výkon.

Určené pro zemědělství
Speciálně vyvinutý pro zemědělství, dvoustupňový přeplňovaný motor modelů T9.600, T9.645 a T9.700 je pověstný svou účinností a kvalitou. Co je cílem? Dostat z motoru maximální výkon a ten udržet a přenést na povrch. Samozřejmě při splnění nejpřísnější emisní normy Tier 4b.

Motory Fiat Powertrain Technologies
Společnost New Holland v oboru technologie Tier 4D není sama, může čerpat ze zkušeností svého partnera pro vývoj motorů: Fiat Powertrain Technologies (FPT).

Průkopnická řešení: Společnost Fiat vynalezla technologii Common Rail v 80. letech a přinesla ji široké veřejnosti v roce 1997 u modelu Alfa Romeo 156. Byla první, kdo ji zavedl u zemědělských strojů. Vždy na čele.

Šetrná technika: Automobily skupiny Fiat mají nejnižší celkové emise CO2 ze všech výrobců automobilů v Evropě. Čistší. Všude!

Prověřená spolehlivost: Divize FPT během posledních pěti let vyrobila více než 150 000 motorů SCR pro dopravní techniku. Spolehlivost. Potvrzená! Konec konců pouze ten, kdo to vynalezl, to může rozvinout.

Převodovka
Osvědčený konstrukce, moderní ovládání
Nová převodovka New Holland Ultra Command™ Full PowerShift nabízí větší sílu a lepší kontrolu. Speciálně vyvinuto pro traktory řady T9.

FULL POWERSHIFT nyní ještě tvrdší
PowerShiftTM je ovládán pomocí multifunkčního joysticku CommandGrip ™ na loketní opěrce Sidewinder ™ II pomocí jednoho prstu.

GSM - inteligentní automatizace
Systém řízení jízdy (GSM) New Holland je více než jen systém automatické převodovky. Za použití funkčnosti podobné CVT na základě kombinace dat týkajících se zatížení motoru, dopředné rychlosti a nastavení provedených obsluhou, řídí otáčky motoru i převodovky tak, aby byla zajištěna optimalizace výkonu a spotřeby energie. Extrémně efektivní systém GSM s jednoduchým nastavováním je prověřený a spolehlivý.

Velení v oblasti dopravy
Během jízdy po silnici GSM automaticky přeřazuje rychlosti podle zatížení a nastavení plynového pedálu. Pedál funguje jako pohonný pedál, jednoduše jej sešlápněte a systém přeřadí na požadovanou rychlost.

Stálá rychlost jízdy dopředu? O ni se stará GSM
I když se změní podmínky na poli a vzroste zatížení, GSM automaticky udržuje stálou rychlost jízdy. Řidič nejprve nastaví požadovanou pracovní rychlost a poté aktivuje funkci GSM. Automatický systém potom hlídá a

upravuje otáčky motoru a zařazenou rychlost převodovky tak, aby se tato stálá rychlost jízdy dopředu udržovala a aby byla zajištěna dokonalá rovnováha mezi udržováním produktivity a ekonomickým provozem.

INTELLIVIEW - řídící rychlost na první pohled
Standardní IntelliView ™ IV displej nabízí snadné přepínání mezi nabídkou zobrazení informací, která obsahuje přesné otáčky motoru nebo zvolený převodový stupeň. Tyto informace jsou duplikovány na displejový pilíř "A", díky čemuž máte svá klíčová provozní data neustále k dispozici.

Rychlé přepínání směru jízdy
Použijte elektrohydraulickou reverzaci pro rychlou změnu směry jízdy. To je ideální pro zlepšení provozní efektivity při dusání siláže, kdy musí často měnit směr jízdy. U modelů T9 určené pro práci se skrejprem si můžete vybrat buď první nebo druhý způsob změny směru jízdy. Chcete-li snížit rázová zatížení na převodovku, kyvadlová spojka je plně modulovaná pro plynulou změnu směru jízdy.

Hydraulika
Nepřekonatelný hydraulický průtok
Vysoká hydraulická kapacita je nedílnou součástí traktorů řady T9 4WD. Hydraulický systém poskytuje perfektní kontrolu a flexibilitu provádět více hydraulických úkonů najednou a to bez omezení výkonu.

Standardní nebo volitelné čerpadlo MEGAFLOW™
Traktory řady T9 disponují dostatečným hydraulickým tokem, aby zvládly i ty nejintenzivnější hydraulické práce. Standardní hydraulické čerpadlo disponuje průtokem 159 l/min, volitelné čerpadlo pak průtokem 216 l/min.

Pro náročné hydraulické aplikace je k dispozici volitelné čerpadlo MegaFlow ™, které zvýší celkový průtok až na výkon 428 l/min!.

Uživatelský souvraťový managment
Automatizované funkce jsou užitečné tehdy, pokud poskytují pohodlí obsluze v kombinaci s provozní flexibilitou. Propracovaná souvraťová automatika New Holland kombinuje jednoduché programování a následné upravení částí nahraných sekvencí, aby byla dosažena vyšší efektivita na poli. Systém umožňuje obsluze uložit na záznam posloupnost operací v sekvenci, které lze ihned po nahrání automaticky přehrávat stisknutím jednoho tlačítka. Pro úpravu předem naprogramovaných sekvencí používá obsluha monitor IntelliView, kde si může sekvence nastavit pro každé pole, nebo plodinu. Je to skvělý způsob, jak snížit únavu obsluhy během dlouhé pracovní směny.

Až 8 vnějších elektronicky řízených okruhů
Všechny modely z řady T9 nabízí pohodlný přístup ke všem 8 okruhům přímo z kabiny bez nutnosti odcházení od ovládacího panelu. Jejich ovládání a nastavení je jednoduché. Všechny hydraulické ovládací prvky jsou barevně odlišeny, takže obsluha nemůže mít problém s jejich rozlišením. Průtok nebo správné načasování lze nastavit tak, aby přesně odpovídala práci. Každý ventil lze individuálně naprogramovat nezávisle na sobě.

Ovládání průtoku pomocí INTELLIVIEW
Dotykový monitor IntelliViewTM zjednodušuje nastavování průtoku jednotlivých okruhů hydrauliky. Prolistujte nabídky a zvolte ovládání okruhů hydrauliky. Zvolte okruh, jehož průtok chcete nastavit a prstem přetáhněte jezdec do požadované polohy. Hotovo.

Nápravy a tahové vlastnosti
Traktor, který odpovídá vašim představám
Mnoho uživatelů dlouho poptávalo kloubový traktor, který bude schopný pracovat v řádcích plodin, bude mít kuželovitou kabinu s lepším výhledem dopředu a planetové hnací nápravy. Podívejte se na 36palcový rám pro modely T9.435, T9.480, T9.530 nebo T9.565 se jmenovitým výkonem motoru od 370 do 500 koní. V nabídce je také široký 44palcový rám pro modely T9.600, T9.645 a T9.700 s motorem o jmenovitém výkonu v rozmezí 535 až 620 koní na pevném vyváženém podvozku, který zabezpečí lepší trakci a vyšší produktivitu.

Správné vyvážení
Bez dostatečného dotížení nemusí traktory dosahovat ideální spotřeby, zhutnění a produktivity. Inženýři ve fabrice New Holland to ví, a proto navrhly traktor s optimální zátěží s cílem dosáhnout takové váhy traktoru, aby odpovídala vašim potřebám a traktor přenášel celý svůj výkon na podložku.

Pevné nápravy pro maximální výkon
Bez ohledu na variantu rozměru rámu, jsou traktory T9 osazeny obzvláště pevnými nápravami, které jsou určené do těch nejtěžších podmínek. Nápravy si poradí s přenosem vysokých krouticích momentů a zároveň zajišťují pohodlí pro obsluhu stroje. Ptáte se jak? Na vstupu je planetový převod, který se stará o tichý chod stroje.

Správné pneumatiky pro vaši práci
Všechny modely T9 lze osadit jednomontáží, dvoumontáží i trojmontáží. Traktory můžou být také osazeny širokými pneumatikami o rozměru 900/60R42 pro zlepšení kontaktu pneumatiky s půdou.

Zastavení velké síly
T9 jsou vybavené kompletně novým brzdovým systémem. Jak parkovací, tak i klasické brzdy jsou výkonnější a přídavný okruh pro brzdění přívěsu je ve standardní výbavě. Motorová brzda, která se aktivuje v dopravě, je k dispozici v rámci výbavy na přání.

Síla se potkává s flexibilní konstrukcí
Všechny modely mohou být osazeny zadním závěsem kategorie CAT IV-N, který lze u modelů se standardním rámem konvertovat na závěs typu CAT III. Zvedací kapacita roste k celkovým 9 071 kg u modelů se standardním rámem, přesně v souladu s vysokým výkonem T9.560. PTO s 20 drážkami a 1 000 ot/min je také k dispozici u těchto traktorů.

Tažná lišta
Modely se standardním rámem jsou osazeny kalenou spodní tažnou lištou, která je stavitelná do dvou poloh. Zesílená lišta kategorie Class 5 je dodávána k traktorům se širším rámem. Modely určené pro práci se scraperem jsou standardně osazené tažným zařízením s rychloupínačem. V závislosti na tom, který typ závěsu si vyberete, zatížení může být u všech modelů až 4 983 kg.

Naváděcí systémy New Holland
Traktory řady T9 4WD jsou ideální pro precizní práci i v těch nejnáročnějších podmínkách. Jsou navrženy tak, aby s využitím technologie Precision Land Management výrazně zvýšily výkon a pohodlí řidiče.

Veškerá zapojení pro váš naváděcí systém jsou připravena
Traktory řady T9 si můžete objednat s plně integrovaným automatickým systémem řízení IntelliSteerTM navrženým a vyvinutým společností New Holland. S využitím technologie DGPS nebo RTK pro plně integrované ovládání systém IntelliSteerTM pomáhá zajišťovat přesnost jednotlivých rovnoběžných průjezdů s tolerancí až 1 – 2,5 cm.

Plně integrované navádění INTELLISTEERTM
Volba naváděcího systému závisí na plánovaném použití a potřebě integrace se stávajícími systémy. U traktorů řady T9 fungují všechny doplňky systému IntelliSteerTM přes systémy nainstalované od výrobce, které usnadňují instalaci a aktualizace.

INTELLIVIEW - viditelná inteligence
Přes displej IntelliView ™ IV se ovládají veškeré klíčové funkce traktoru stejně jako pokyny pro automatické navádění IntelliSteer ™, mapování nebo systém PLM ™, IntelliRate ™ ISOBUS ovládání. To umožňuje naprogramovat celou řadu různých pokynů a nastavení, které lze snadno přenášet z traktoru do vašeho Farm Management Software.

Integrované řídící systémy
Systém New Holland IntelliSteer™ používá integrované korekční signály pro kompenzaci terénu T3 (naklánění, svah, vybočování), aby byla řídící jednotka navigace (Navigation Controller II) informována o orientaci traktoru. Rovněž do hydraulického systému je zabudovaný ovládací ventil, který převádí signály z jednotky Navigation Controller II na hydraulické pohyby systému řízení.

Úroveň přesnosti a opakovatelnosti
New Holland nabízí širokou škálu možností přesností, což vám umožní vybrat si tu variantu, která nejlépe odpovídá vaším potřebám. Automatická navigace IntelliSteer ™ v kombinaci se korekcí RTK zabezpečí maximální přesnost a spolehlivost.

Kompatibilní s ISOBUS
Traktory řady T9 jsou ISOBUS kompatibilní a mají schopnost ovládat nářadí přes monitor IntelliView ™ IV, tudíž není potřeba dalšího externího monitoru pro ovládání závěsného nářadí.

Jednoduché zapínání a vypínání
Páka CommandGrip™ obsahuje jedno tlačítko, které se používá k aktivování systému IntelliSteer™. Už to nemůže být jednodušší.

Plné laserové rozhraní
Elektrohydraulický systém traktorů T9 je kompatibilní se širokou škálou laserově řízených vyrovnávacích systémů.

Přijímač NH 372
Přijímač New Holland 372 je plně kompatibilní s korekcí DGPS, GLONASS, EGNOS, OmniSTAR nebo RTK. Pro aplikace RTK je pod přijímačem nainstalovaný rádiový přijímač s tenkým profilem.

Základnová stanice RTK
Stanici RTK můžete používat k vysílání korekčního systému. Dosáhnete tak přesnosti mezi průjezdy 1-2 cm.

Model

Jmenovitý výkon
(k)

Maximální výkon s Engine Power Management (k)

Rozvor (mm)

T9.435

375

435

3759

T9.480

425

469

3759

T9.530

475

524

3759

T9.565

507

557

3759

T9.600

542

613

3911

T9.645 Novinka!

588

647

3911

T9.700

628

692

3911

Video 

 


<< späť

3.3.2015
Václav Štursa ml.