" Nový New Holland CX7/CX8
Home>Časopis  >Aktuálně>Nové mlátičky New Holland CX7/CX8

Nové mlátičky New Holland CX7/CX8

Cíle dosaženy. Nové CX.

New Holland uvádí novou generaci sklízecích mlátiček řady CX, které umožní profesionálním zemědělcům dosáhnout bezprecedentní ziskovosti ve spojení s vysokou kapacitou a nepřekonatelnou kvalitou zrna a slámy. Nové modely nastavují nové standardy v oblasti produktivity, kvality zrna, slámy a komfortu obsluhy. Novinkou je zbrusu nový model CX8.85, který poskytuje ideální výkon. Vlajková loď – model CX8.90, který je nejvýkonnější konvenční mlátičkou s vytřasadly na světě, přináší se svými 490 koňskými silami, obrovským zásobníkem zrna a bezchybnými čistícími systémy, revoluci v oblasti mlácení a separační účinnosti v kombinaci s výkonem a čistotou.

Nové mlátičky New Holland CX7/CX8

„Sklízecí mlátičky řady CX jsou nejnovějším přírůstkem do známé rodiny mlátiček CX, která byla uvedena na trh v roce 2001 a od té doby podléhá neustálým inovacím,“ uvedl Mark Hooper, ředitel marketingu pro New Holland v Severní Americe. „Výkon a inovace činí z tohoto stroje zajímavou alternativu pro zemědělce, kteří vlastní stroje Deere nebo Claas. Tímto se obracíme na zemědělce, ať neváhají oslovit svého dealera o předvádění sklízecích mlátiček řady CX přímo na jejich farmě“.

Tradiční zemědělci, kteří pěstují konvenční plodiny včetně pšenice, ječmene a řepky, stejně jako pěstitelé řádkových plodin jistě ocení propracovaný cyklus konvenčního mlácení a separace, který umožňuje obsluhám vyrovnat s náhlými změnami v porostu.

Oceněné technologie poskytují vysokou produktivitu s nejčistším zrnem a perfektní kvalitou slámy
Aktivní pohyb vytřasadel Opti-Speed™ automaticky mění pomocí variátoru rychlost vytřasadel podle podélného sklonu a navoleného typu sklízené plodiny. Vytřasadla mají při jízdě po rovině konstantní otáčky. Při jízdě do kopce vytřasadla zpomalují a při jízdě do kopce zrychlují. Tím je zamezeno zablokování vytřasadel.

Systém Opti-Clean ™ zvyšuje čisticí výkon až o 20% optimalizací síta spolu s maximální kapacitou čistící kaskády. Čím více je materiál nadhazován při strmějším úhlu, tím je větší účinnost čištění.

Systém Opti-Fan™ kompenzuje podélný sklon mlátičky při sklizni. Obsluha nastaví otáčky ventilátoru sítové skříně na rovině a systém automaticky upravuje otáčky v závislosti na svahu. Při jízdě do kopce, jsou otáčky ventilátoru redukovány pro zabránění ztrát. Při jízdě z kopce jsou otáčky ventilátoru naopak navyšovány, aby bylo dosaženo správné čistoty zrna.

Výkonný systém zbytkového managmentu Opti-Spread™ byl vyvinut pro maximální efektivitu. Mlátička CX8.90 v kombinaci s žací lištou BISO Ultralight o záběru 12 metrů snadno splní jakékoliv požadavky na šířku rozmetání. Technologie Dual ChopTM zajišťuje jemné nadrcení veškerého materiálu.

Sklízecí mlátička CX8.90 disponuje zásobníkem o objemu 12 900 litrů s volitelnými skládacímu kryty, které mohou být bezpečně zahrnuty ve večerních hodinách, aby se zabránilo vlhkosti v zásobníku. Otevření a zavření je pohodlně ze sedadla řidiče, což opět maximalizuje produktivitu.

Nová kabina Harvest Suite™ Ultra posouvá pohodlí na novou úroveň
Kabina Harvest Suite™ Ultra, která je hlavní inovací řady CX, poskytuje prostorné, pohodlné a tiché prostředí. Objem široké kabiny byla zvýšena na 3,695 m3 (130,5 ft3). Téměř tichá kabina (73 dB (A)) výrazně přispívá k celkovému pohodlí obsluhy.

Celá sklizňová konzole byla navržena tak, aby byly veškeré ovládací prvky uspořádány ergonomicky. Obsluha je schopna jemně ladit rychlost sklizně pomocí loketní opěrky CommandGrip™ , která je použita i u nových modelů mlátiček CR.

Barevný dotykový monitor IntelliView ™ IV s uhlopříčkou 10,5 cm je umístěn na válečcích, tudíž obsluha se jej může přesunout dle vlastního uvážení. Volitelná druhá obrazovka je ideální pro automatické navádění IntelliSteer ™ nebo pro zobrazování pohledů až ze tří kamer - z nichž jedna slouží pro couvání.

Pro sklízecí mlátičky New Holland CX jsou k dispozici tři typy sedaček. Po maximální komfort je v nabídce špičková kožená sedačka s prodlouženým vertikálním pojezdem a automatickým systémem přizpůsobováním váze obsluhy. Absorbuje i ty nejmenší hrboly a poskytuje tak maximální komfort obsluhy.

Nový balíček LED osvětlení pro vynikající výhled
Celý balíček LED osvětlení nové série CX byl navržen tak, aby poskytl dokonalý přehled v nočních hodinách před i za mlátičkou. Světlo na konci komínu usnadňuje vysýpání bez ztráty jediného zrna.

Další inovací nové řady CX je nová generace LED osvětlení, které má mnohem jasnější, širší a delší dosah až 500 metrů dopředu.

Kromě toho, nová kabina Harvest Suite™ Ultra má o 7% větší prosklenou plochu, což poskytuje perfektní přehled o sklizni jak ve dne, tak v noci.

Systém SmartTraxTM s odpružením TerraglideTM šetří půdu
Modely CX7.90, CX8.80, CX8.85 a CX8.90 jsou k dispozici s pryžovými pásy SmartTraxTM a systémem odpružení TerraglideTM, které poskytuje výjimečně hladkou jízdu a vynikající trakci při sklizni v kombinaci s nízkým zhutněním. S maximální přepravní rychlostí až 40 km/hod při 1400 ot/min (dle vyhlášky dané země) jsou nové mlátičky řady CX8 s pásovým podvozkem SmartTrax jasnou volbou pro operace, kde uživatelé chtějí zvýšit produktivitu, zvýšit pracovní dobu na poli a snížit dobu na silnici v kombinaci s nízkou spotřebou paliva.

Pokročilá technologie ECOBlue™ HI-eSCR přináší výraznou úsporu paliva
Oba modely řady CX jsou vybaveny motory z vyspělou technologií, vyvinuté ve spolupráci se sesterskou firmou FPT Industrial. Modely CX využívájí technologii ECOBlue™ HI-eSCR, díky které splňují nejpřísnější emisní normu Tier 4B a poskytují citlivý výkon s vynikající účinností. Model CX8.90 disponuje motorem s technologií ECOBlue™ SCR, který splňuje emisní normu Tier 4A a přináší až 10% úsporu paliva v porovnání s motorem Tier 3 s vynikající přechodovou odezvou pro udržení produktivity ve všech podmínkách.

Model

Počet vytřasadel

Max. výkon
2000 rpm (KW/k)

Objem zásobníku (l)

Záběr žací lišty
(m)

CX7.80

5

250/340

9,000

5.18 – 7.32

CX7.90

5

275/374

10,000

5.18 – 7.32

CX8.70

6

275/374

9,500/11,500

5.18 – 7.32

CX8.80

6

295/401

11,500

6.10 – 10.67

CX8.85

6

330/449

12,500

7.62 – 12.5

CX8.90

6

360/490

12,500

7.62 – 12.5

Video 


 


 

 


<< späť

21.7.2015
Václav Štursa ml.