Home>Časopis  >Aktuálně>Nový Krone BiG X: Stroj roku 2018

Nový Krone BiG X: Stroj roku 2018

Agritechnica 2017

And the winnner is – Krone. Titul “Stroj roku 2018” získala na výstavě Agritechnica v Hannoveru nová konstrukční řada BiG X (BiG X 680, BiG X 780 a BiG X 880). Nové sklízecí řezačky BiG X přesvědčily přísnou odbornou porotu, složenou z novinářů z národních a mezinárodních zemědělských magazínů.

Nový Krone BiG X: Stroj roku 2018

Speciální vychytávkou nové konstrukční řady je nový, ve světovém měřítku jedinečný zvedák kabiny. Pomocí něho může řidič celou kabinu, umístěnou na hydraulickém nůžkovém zdvižném stole, zvednout nahoru o 70 cm. Otevře se mu přitom perfektní výhled nad porostem a samozřejmě i na svozový vůz jedoucí souběžně, nebo při prosekávání.

I co do komfortu a flexibility boduje nový BiG X svou novou koncepcí několika nádrží. Zákazníci ve světě mají různé požadavky na množství provozních kapalin (nafta, konzervační prostředeky, voda, močovina), a zde si může každý zákazník vybrat ideální koncepci tankování ze sedmi různých variant. Maximální náplň umožní plné nasazení pro dlouhé dny bez potřebné přestávky na tankování.

Příkladem absolutní flexibility při sklizni kukuřice (délka řezanky od 3 mm do 30 mm) je unikátní sada Krone Optimaize Universal Package. A v neposlední řadě boduje i koncepce motoru řezačky. Firma Krone vsadila opět na značku Liebherr, takže první výměna motorového oleje, olejového a palivového filtru se provádí až po 1000 provozních hodinách.

Vytoužený titul „Stroj roku 2018“ v kategorii sklízecích řezaček získala firma Krone již potřetí za sebou. V roce 2016 zvítězila sklízecí řezačka BiG X 630; v roce 2014 se prosadila tehdy nová konstrukční řada BiG X 480/580.

Video 

 


<< späť

5.12.2017
Václav Štursa ml.