" New holland CX 7000/8000 Elevation
Home>Časopis  >Aktuálně>Nové mlátičky CX 7000/8000 Elevation

Nové mlátičky CX 7000/8000 Elevation

Sklízecí technika

New Holland CX 7000/8000 – jakožto jedna z nejlepších a farmáři nejoblíbenějších vytřasadlových mlátiček dostala nové vylepšení a technologie pro rok 2014.

Nové mlátičky CX 7000/8000 Elevation

IntelliView IV
Novinkou je nový dotykový monitor IntelliView IV vyměněný za starší monitor IntelliView III.
Na monitoru najdete nespočet informací o stroji a jeho chodu. Nabídne vám také možnost přidání kamer na vyprazdňovací  rouru nebo dozadu za kombajn, které se vám zobrazí na monitoru. Při výbavě pro práci s GPS je možno všechny data z GPS sledovat na monitoru například kde jste jeli, či kam dále pojedete a mnoho dalších informací. Nově také můžete nastavit pozici monitoru.OptiSpeed

Nově se také objevuje systém OptiSpeed který upravuje rychlost vytřasadel při jízdě do kopce nebo z kopce. Systém má za výsledek, že drží hmotu na vytřasadlech optimální čas (video číslo 3)

Sítová skříň OptiClean se systémem OptiFan
Nová samovyrovnávací sítová skříň OptiClean má až o 20% větší čistící kapacitu.
Změnil se například pohyb sít, před síto se mírně zvedlo a chodí zároveň se spodním sítem, na rozdíl vrchních sít které chodí do protivky (video číslo 4). Nově také hydraulicky poháněný ventilátor pro vyšší rychlost a přesnější chod.  Sítová skříň se dokáže vyrovnat až do 20%, při takovém náklonu je 2x výkonnější než pevná sítová skříň.
Technologie OptiFan zajišťuje, že se mění otáčky ventilátoru při jízdě do kopce či z kopce. To má za následek větší efektivitu v kopcích (video číslo 5).

Bubnový mláticí systém
Co se bubnového mlácení týče tak pro rok 2014 se nic výrazného nezměnilo. Stále zůstávají 4 bubny – Mlátící (750mm – největší na trhu), odmítací (475mm), rotační separátor (720mm), druhý odmítací buben. Je zde i systém MultiTresh který nastavuje polohu koše rotačního separátoru podle plodiny.

Rychlost  40 km/h
Nově je také upravená hydrostatika pojezdu na rychlost 40km/h. V našich podmínkách prozatím nepoužitelné. U nás zůstáváme na rychlosti 30km/h

Šikmý dopravník
Nově zesílený pro použití s lištami s pracovní šířkou až 10,70m. Šikmý dopravník zvedá 1 pístnice u 5 vystřasadlové řady a u 6 vytřasadlové 2 pístnice. Součástí je jednoduchý a účinný lapač kamenů. Na přání možnost nastavení adaptéru takzvaně na špičku nebo na patu.

Zásobník zrna
Dobrá viditelnost do zásobníku z kabiny. Nově zpětná klapka na vysýpací rouře. Zabraňuje vypadnutí zbytkového zrna po vysýpaní. Také je zvýšení kapacity zásobníku až o 11% u některých modelů. Rychlost vysípání byla také zvětšena o 14,5%.

Motory ECOBlue SCR Tier4
Nové motory plní emisní normu Tier4a a mají o 10% menší spotřebu paliva než motory Tier3. Tyto motory využívají technologii vstřikování močoviny do výfukového potrubí, tato funkce zajišťuje vysoký výkon a spolehlivost a hlavně znatelnou úsporu paliva. Nádrž na močovinu je 120l velká. Jedna nádrž připadá přibližně na 3 nádrže nafty (video číslo 6).

SmartTrax
Nový systém SmartTrax snižuje zatížení půdy o 57% oproti klasické kolové verzi. Díky odpružení je také mnohem pohodlnější jak na poli, tak na silnici. Oproti kolové verzi je maximální rychlost 30km/h (video číslo 7).

Kabina

Stále největší kabina na trhu, 5,8 m2 prosklené plochy. Hlučnost pouhých 74dB. Klimatizované přihrádky včetně možnosti ledničky. Velmi jednoduché a logické uspořádání ovládacích prvků.

Osvětlení
Nové osvětlení vám zajišťuje velmi dobrou viditelnost i v noci. Ve standartu je 17 světel z toho 4 zadní. Také je možnost xenonových světel, na střeše kabiny 4 světla, u zpětného zrcátka jedno. HID technologie zlepšuje viditelnost oproti standartnímu osvětlení až o 55%.

AGR – Auto Guidance Ready
Naváděni pomocí systému SmartSteer se skládá z laserového scaneru, který je umístěn na kabině. Laser snímá hranu porostu již několik metrů dopředu, takže zabraňuje tvoření zbytečných vln.  Řidič přebírá kontrolu kdykoli pohne volantem.
Možné je také navádění pomocí GPS. Největší přesnosti dosáhnete pomocí RTK stanice. Přesnost kolem 2.5cm. Jednoduché použití, stačí objet souvartě a GPS si automaticky rozdělí pole na jízdy, vše vidíte na IntelliView4.
Tato technologie vám také nabízí možnost tvorby výnosových map, pro tuto funkci potřebujete výnosoměr, vlhkoměr a Precision-Farming-Software. Tyto mapy dále můžete použít pří aplikování hnojiv pro maximální výnosy (video číslo 7).

Súbory na stiahnutie

Prospekt New Holland CX7000 & CX8000 Elevation

Video 


 


 


 


 


 


 


 


 

 


<< späť

4.2.2014
Václav Štursa ml.