" Nová modelová řada New Holland CR
Home>Časopis  >Aktuálně>Nová sklizňová dimenze. Nové CR.

Nová sklizňová dimenze. Nové CR.

Královna polí je tu, nová a s novými trumfy

Zcela nová řada kombajnů New Holland CR posouvá sklizeň opět na vyšší úroveň. Vyvrcholením více než 40 leté rotorové revoluce je šest modelových řad spadající do třídy 7 až 10, přičemž každá zaručeně zvýší vaší produktivitu. Kombajny jsou opět vybaveny špičkovou technologií Twin Rotor ™. Systém Ecoblue ™ HI - ESCR Tier 4B, kterým je vybaven motor největšího top modelu CR 10.90. Jednoduše řečeno volání dokonalosti. A je toho víc. Zbrusu nová Harvest Suite ™ Ultra kabina je prostornější, má větší plochu skla a navíc je více ergonomicky tvarovaná. Inovativní prvky jako je SmartTrax™, IntelliCruise™, IntelliSteerTM a Opti-Spread™ pomáhají dále zvyšovat produktivitu a společně s technologií Dynamic Feed Roll™ zajišťují, aby řada CR zůstala nadále jedním z nejmodernějších a nejproduktivnějších kombajnů na světě.

Nová sklizňová dimenze. Nové CR.

 

Reálné podmínky, neuvěřitelný výkon.
Dne 15. srpna 2014 ve městě Wragby, Velká Británie, získal zápis do Guinessovy knihy rekordů ™ model CR10.90 za největší množství sklizené pšenice během 8 hodin. Během této doby mlátička sklidila 797,656 tun s maximálním výkonem 135 t/hod v reálných podmínkách. (Více informací o rekordu v archivu článků)

Historie mlátiček ze Zedelgemu, Belgie
Vlajkové lodě New Holland, modely CR, se vyrábějí v belgickém Zedelgemu. Právě zde před více než 100 lety vyrobili první sklízecí mlátičku, která revolučním způsobem změnila způsob sklizně. V roce 1952 zde byla vyrobena první samochodná sklízecí mlátička. Dnes se vývoji nové generace sklízecích strojů věnují týmy specializovaných techniků. Propracovaný proces vývoje produktů a rozsáhlé znalosti specializovaných pracovníků ve výrobním zařízení světové třídy zajišťují, že řada CR společně se všemi hlavními řadami sklízecích strojů – konvenčními sklízecími mlátičkami CX, velkými lisy na hranolovité balíky BB9000 i sklízecími řezačkami FR9000 nadále představují to nejlepší měřítko v oboru sklizňové techniky.

1975: Společnost New Holland představila průkopnickou koncepci technologie Twin RotorTM (dvojitý rotor) u modelu TR70 (145 – 168 hp). Tvář sklizně se tak navždy změnila.

1979: Objevila se druhá generace dvojitých rotorů v modelech TR75, TR85 a TR95 a jejich výkon se zvýšil od 155 koní do 225 koní.

1984: Třetí generace strojů se vyznačovala větší kabinou, lepším výhledem a rotory S3. Zemědělcům byly představeny modely TR76, TR86 a TR96.

1993: Téměř o desetiletí později se prosadila čtvrtá generace sklízecích mlátiček TR87 a TR97 s nabídkou vyššího výkonu.

1997: Díky zjednodušení ovládacích prvků a elektroinstalace jsou sklízecí mlátičky páté generace TR88 a TR98 efektivnější a produktivnější.

1999: Šestá generace v řadě – modely TR89 a TR99 se vyznačovaly vyšší kapacitou zásobníku a zlepšeným výhledem z kabiny.

2002: Úhledná a moderně vyhlížející sedmá generace ovládla světová pole svojí generací. Delší rotory zcela nového provedení, větší kabina a první čistící systém s automatickým vyrovnáváním u rotační mlátičky byly prvky, díky nimž byly modely CR960 a CR980 velmi žádané.

2004: Na začátku nového tisíciletí začala výroba sklízecích mlátiček s dvojitým rotorem (Twin Rotor) v belgickém Zedelgemu.

2005: Tři desetiletí úspěšného používání koncepce Twin RotorTM byly oslaveny zavedením monitoru IntelliViewTM II pro přesné ovládání stroje.

2007: Řada CR Elevation byla osmou generací a přinesla celou řadu prvků pro zvyšování produktivity včetně 530 k motorů třidy Tier 3, systému Opti-CleanTM a systému IntelliCruiseTM pro optimalizaci zatížení stroje s proměnou změnou rychlosti, jež zajišťují optimalizaci výkonu a pohodlí obsluhy.

2008: Model CR9090 je konstruován jako sklízecí mlátička s nejvyšší kapacitou na světě. Překonala rekord Guinessovy knihy rekordů ve sklizni: oficiálně sklidila 551 tun pšenice za pouhých osm hodin.

2010: Řada CR oslavila 35. výročí. V Brazílii začala výroba modelu CR9060 pro Latinskou Ameriku.

2011: Začala výroba deváté generace sklízecích mlátiček s koncepci Twin Rotor, která nabízí motory SCR splňující emisní normu Tier 4A. Mlátičky mají vyšší průchodnost, poskytují nejlepší kvalitu zrna a slámy ve své třídě.

2012: Řada CR získala prestižní ocenění „Stroj roku“ za nepřekonatelný výkon a špičkovou kvalitu zrna.

2013: Zavedení systému Dynamic Feed Roll pro zlepšení kvality a plynulosti sklizně.

2014: Model CR10.90 překonal Guinnessový rekord v množství sklizených tun za 8 hodin. Během sklizně totiž sklidil 797,656 tun.

2015: 10. generace sklízecí mlátičky CR slaví 40 let dvourotorové technologie a zavádí novou kabinu Harvest Suite ™ Ultra.


Vkládání
Zvýšená ochrana pro zvýšení produktivity
Systém vkládání modelu CR byl výrazně modernizován pro zajištění vyšší kapacity a zlepšení efektivního provozu. Šikmý dopravník je nyní u modelů CR8.90, CR9.80, CR9.90 a CR10.90 vybaven čtyřmi řetězy pro zlepšení toku materiálu a plynulejšímu krmení rotorů. Při práci se širokozáběrovými žacími lištami si můžete vybrat mezi standardním systémem jištění a systémem Dynamic Feed Roll ™, který vám zajistí, že mlátící mechanizmus bude vždy plně chráněn.


Nový Dynamic Feed Roll systém
Tento nový mechanický systém poskytuje maximální účinnost a perfektní detekci kamenů v extrémně kamenitých podmínkách. Lapač kamenů je řízen automaticky a dokáže zachytávat kameny až o průměru 45 cm, které automaticky ukládá do lapače kamenů mezi podavačem a rotorem. Vše bez zastavení, bez váhání a bez přerušení procesu sklizně. Tato nonstop ochrana zvyšuje kapacitu sklizně až o 10%. Systém je nyní vybaven zoubkovanými noži, což zabezpečuje šetrnější práci s plodinou a tím nenarušuje kvalitu slámy. Lapač kamenů lze snadno vyprázdnit během rutinních denních kontrol.

Zahlcení žací lišty je záležitostí minulosti
Zahlcení žací lišty okamžitě odstraňuje hydraulický systém reverzace. Celou žací lištu a šikmý dopravník je možné reverzovat dopředu i dozadu, aby se stroj efektivně odblokoval a tím se minimalizovaly prostoje a maximalizoval produktivní čas.

Pokročilý systém proti kamenům
Jedinečný automatický systém ochrany proti kamenům (ASP) využívá senzor umístěný pod plným dolním válcem šikmého dopravníku. Když dojde k vniknutí cizího předmětu, dno šikmého dopravníku se automaticky otevře po celé šířce a tento předmět vypadává. Toto řešení vyžaduje minimální zásahy od obsluhy a zajišťuje plynulý tok plodiny do rotorů. Tím se zvyšuje kvalita zrna a slámy i průchodnost mlátičky.

Systém INTELLICRUISE™ pro navýšení produktivity
Automatický systém podávání plodin IntelliCruiseTM automaticky přizpůsobuje rychlost jízdy přísunu plodin. Senzor na pohonu šikmého dopravníku nepřetržitě sleduje požadavky kladené na žací lištu, takže v oblastech s lehčími plodinami se rychlost jízdy automaticky zvyšuje, aby bylo zajištěno, že sklízecí mlátička bude vždy využívat svou plnou kapacitu.

Mlácení a separace
Kvalita zrna světové třídy
Společnost New Holland vynalezla koncepci Twin RotorTM (dvojitý rotor) před 40 lety a tuto technologii zdokonaluje a vyvíjí již téměř čtyři desetiletí. Zemědělcům nabízí mlátičky se stále se zvyšující průchodností a lepší kvalitu zrna a slámy. Společnost New Holland také ví, že žádné farmy nejsou stejné, takže byly vyvinuty dva typy a velikosti rotorů tak, aby vyhovovaly individuálním potřebám zemědělců. Standardními rotory o průměru 17“ jsou vybaveny modely CR7.90 - CR8.80 a robustní, vysokokapacitní rotory o průměru 22“ se používají u modelů CR8.90, CR9.80, CR9.90 a CR10.90. Stroj zkonstruovaný na špičkovou kvalitu a výkon.

Flexibilita mláticích košů
V případě prací, kdy se sklízí různé plodiny se flexibilního přechodu z jedné plodiny na druhou, dosahuje pomocí snadno výměnných mlátících košů. Možnost volby sahá od velmi jemných konstrukcí pro malá zrna po koše pro kukuřici a sójové boby.

Rotory Twin Pitch
Varianta Twin Pitch, která je k dispozici u 60 cm rotorů, obsahuje 44 prvků, které zajišťují agresivní mlácení v obtížných podmínkách sklizně a je obzvláště vhodná pro vlhké podmínky, kde dokáže nabídnout až 10 % zvýšení kapacity. Nabídka obsahuje dvě různé sady, které umožňují volit nebo i přecházet mezi odlišnými plodinami. Twin Pitch rotory jsou standardem pro model CR10.90 s mlatkami 75 mm pro zvýšení výkonu mlácení. Navíc jsou na výběr dvě různé sady mlatek, které umožňuje přestavovat mezi rýží a obilím. Standardní S³ rotory jsou stále k dispozici.

Vše v nejlepším čase
Volitelné lopatky rotoru lze nastavit směrem nahoru nebo dolů a tím regulovat rychlost toku materiálu a zabezpečit perfektní kvalitu čištění zrna.

Zpracování slámy
Jakmile sláma dosáhne konce rotorů, usměrňovací válec s průměrem 400 mm ji posune směrem do zadní části na posuvný pás, který ji dopraví buď přímo ven, nebo k drtiči.

Dokonalé nastavení pro všechny plodiny
Řada CR nabízí v oblasti rotorových sklízecích mlátiček maximum, co se týká flexibility. Dvojité rotory jsou plně nastavitelné: výměnou košů a nastavením drhlíků optimálně vyladíte mláticí ústrojí pro sklizeň každé plodiny v libovolných podmínkách.

 

Čištění
Nejčistší vzorek obilí

V kvalitě zrna je nejlepší ve své třídě. Samozřejmost pro CR. Nespoléhejte jen na naše slova, ale shlédněte nezávislé srovnávací testy, kde osvědčená koncepce Twin Rotor™ soupeřila s konkurencí v oblasti poškození zrna. Výsledek: nepatrné 0,1% poškození zrna. Jak je to možné? Díky unikátnímu konceptu Twin Rotor™, který zajišťuje tok materiálu při nejjemnější manipulaci se zrnem. Kvalita sklizeného zrna je navíc zaručena v kombinaci se systémy Opti-Clean™ a Opti-Fan™.

Antigravitační technologie Opti-Fan™
Systém Opti-Fan™ kompenzuje negativní vliv gravitace na zrno během čištění na sítové skříni. Obsluha nastaví otáčky ventilátoru na rovině a systém automaticky upravuje aktuální nastavení otáček v závislosti na podélném sklonu pro udržení konstantní výkonnosti čištění. Při jízdě do kopce jsou otáčky ventilátoru redukovány z důvodu zamezení ztrát zrna. Při jízdě z kopce se otáčky ventilátoru zvyšují z důvodu zabránění ucpávání sít. Samotný ventilátor je poháněn pomocí hydromotoru. To zaručuje rychlé a přesné nastavení aktuálních pracovních otáček. Tento systém nevyžaduje žádný zásah obsluhy a udržuje konstantní čistotu zrna spolu s konstantními ztrátami.

Nejčistší obilí pro nejvyšší odměny
Díky celkové ploše profukované proudem vzduchu 6,54 m2 u modelů CR8.90, CR9.80, CR9.90 a CR10.90 a 5,40 m2 u modelů CR7.90 a CR8.80 dokáže sítová skříň efektivně zvládnout největší objemy zrna. Systém Opti-CleanTM optimalizuje pohyb zrna v čisticím systému. Spádová deska, předsíto a horní síto se pohybují nezávisle, aby byla práce kaskády účinnější. Delší zdvih a strmý úhel pohybu sít udržují více materiálu ve vzduchu, aby bylo čištění ještě efektivnější. Protichůdný pohyb spádové desky a dolního síta vzhledem k předsítu a hornímu sítu snižuje celkové vibrace stroje a zvyšuje pohodlí obsluhy.

Přesný proud vzduchu
Jedinečný ventilátor lopatkové konstrukce New Holland produkuje maximální objem vzduchu při konstantním tlaku, což výrazně předčí alternativy od konkurence. Navíc má ventilátor dva speciální otvory, kterými se směřuje silný proud vzduchu k předsítu a hornímu sítu, aby bylo zaručeno účinné čištění.

Vyrovnání bočních svahů až do 17%
Samovyrovnávací sítová skříň automaticky eliminuje sklon svahu až do 17 %, čímž podporuje rovnoměrné rozložení zrna a dosahuje bezkonkurenčního čisticího výkonu.

Nastavení sít z kabiny
Při změně sklizňových podmínek můžete na dálku upravit nastavení sít z kabiny řidiče. U těžších plodin jednoduše otevřete síto, abyste zajistili větší proud vzduchu, zatímco u lehčích plodin přivřete síta tak, abyste předešli ztrátám a zlepšili efektivitu sklizně.

CR si pamatuje jaké upřednostňujete nastavení plodin
Aby se zkrátila neproduktivní doba nastavování při přecházení mezi plodinami nebo při práci za měnících se sklizňových podmínek, používá řada CR automatické nastavování plodin (ACS) s padesáti různými nastaveními pro různé plodiny. Obsluha si může vybrat z předem nastavených možností nebo jednoduše naprogramuje dva parametry sklízení pro každou plodinu včetně otáček rotorů a nastavení mláticích košů, otevření síta a otáček čisticího ventilátoru a vyvolá je na monitoru IntelliViewTM IV, až bude potřeba. Jednoduché ovládání stisknutím tlačítka od společnosti New Holland.


Manipulace a uskladnění zrna
Zásobník na zrno super velikosti pro super výkon
Zásobník na zrno se u řady CR zvětšil tak, aby jeho velikost odpovídala sklízecí mlátičce s největší kapacitou na světě. Také se zvětšil průměr vyprazdňovacího šneku, aby byl v souladu s výkonem nové generace sklízecích mlátiček CR a moderních žacích lišt. Jednoduše řečeno, společnost New Holland při snaze o zvýšení výkonu řady CR a vaší produktivity nenechala kámen na kameni.

Delší, silnější a přesnější
Nový extra dlouhý výložný šnek byl kompletně přepracován pro perfektní kompatibilitu s největším žacím adaptérem. Skládací šnek je k dispozici u modelů CR9.90 a CR10.90, který lze rozložit a složit pohodlně z kabiny. Díky tomu byla snížena celková přepravní délka. Nastavitelná koncovka vyprázdňovací roury se jednoduše ovládá pomocí tlačítek na multifunkčním joysticku Command Grip™, přičemž umožňuje přesně nasměřovat plodiny pro rovnoměrnější plnění návěsu. Rychlost vykládání se zvýšila o 13%, což znamená, že největší zásobník o objemu 14.500 litrů můžete vyprázdnit za méně než 2 minuty a to díky rychlosti vykládání 142 l/s. Vyberte si mlátičku New Holland, která tráví málo času vykládáním a hodně času sklizní.

Zrno pod dohledem
Pro kontrolu sklízeného zrna navrhla společnost New Holland kontrolní okénko v kabině o rozměru 910 x 550 mm. Jednoduše se ohlédněte přes rameno a můžete zkontrolovat kvalitu zrna v zásobníku vlastníma očima. Také můžete sledovat úroveň naplnění zásobníku na zrno, které se zobrazuje na monitoru IntelliViewTM IV. Když se budete chtít dostat ještě o úroveň dál, máte k dispozici vzorkovací okénko přístupné z plošiny obsluhy, pomocí níž můžete fyzicky odebírat vzorky zrna.

Robustní volba pro speciální plodiny
Při dlouhodobém provozu ve speciálních plodinách jako je například rýže, lze modely CR vybavit speciálním zesíleným urychlovacím válcem, sítem a vykládacím šnekem. Jsou vyrobeny z těžkých materiálů, aby vydržely prodloužený provoz v těchto plodinách.

Velkoobjemový zásobník zrna
Zásobník na zrno o objemu 14 500 litrů u modelů CR9.90 a CR10.90 pojme až o 16% více zrna než jeho předchůdce. Pokud budete navíc vyprazdňovat zásobník za jízdy, ušetříte čas, který byste využili pro vykládání a můžete tak trávit více času tím, co mlátička umí nejlépe: sklizní. Otevírání a zavírání krytu zásobníku je prováděno pohodlně z kabiny. Díky prostorným hranám zásobníku je omezena ztráta zrna na strmých svazích. Šnek v zásobníku rovnoměrně rozděluje zrno a vytváří mezi nim vzduchové kapsy.


Práce s posklizňovými zbytky
Flexibilní řešení přímo pro vaši práci

Řada CR nabízí kompletní a komplexní možnosti práce s posklizňovými zbytky, které lze drtit na míru pro různé typy plodin a způsoby následné kultivace. Když budete chtít přepnout mezi drcením a ukládáním do posádu jednoduše přesunete speciální ergonomicky umístěnou páku do jiné polohy. Nepotřebujete žádné speciální nástroje, nemusíte měnit žádné komponenty. Jednoduše. Rychle. Typické pro New Holland.

Systéme Opti-SpreadTM - potřebné rozvrstvení
Při používání největší žací lišty VarifeedTM o šířce 12,5 m je výkonný systém rozhazování slámy nutností. Přídavný systém pro rozhazování slámy Opti-SpreadTM nainstalovaný za systémem pro drcení snadno splní libovolný požadavek na šířku rozhazování. Tento systém může být navíc doplněn technologií Dual-Chop™. To je dokonalé řešení pro činnosti s minimální nebo žádnou orbou, které využívají metody přímé kultivace. Systém Opti- SpreadTM se ovládá z pohodlí kabiny a dva výkonné rozhazovací kotouče lze nastavovat tak, aby bylo zajištěno dokonalé rovnoměrné rozložení zbytků a kompenzoval se případný vliv větru nebo bočních svahů.

Dokonalé balíky
Technologie Twin RotorTM nabízí dokonalý lineární tok plodin a eliminuje potřebu agresivních změn rychlosti a směru. Výsledkem je zachování struktury a minimální narušení slámy i při práci v nejvyšších výkonech. Díky tomu se sláma dobře lisuje.

Jemné sekání, rozvrstvení - drtiče slámy New Holland
Vlastní řada drtičů slámy New Holland byla vyvinuta tak, aby dokonale odpovídala výkonnosti řady CR: zvolte si mezi uspořádáním se čtyřmi a šesti řadami nožů s větrnými lopatkami nainstalovanými na vnějších hranách rotorů pro zajištění vysokého výkonu při rozhazování. Vysokootáčkový drtič se 3500 ot/ min zaručuje jemné rozsekání a široké rozházení i u nejtěžších plodin.

Motor a trakce
Výkon. Respekt. Pro vás, vaši Farmu, vaši budoucnost.

Všechny sklízecí mlátičky CR jsou osazeny motory od sesterské společnosti FTP. Jedná se o motory Cursor řady 9, 10 a 13, které plní emisní limity náročné normy Tier 4A díky technologii ECOBlue™ SCR, a o motor Cursor 16, který plní emisní normu Tier 4b pomocí systému ECOBlue™ HI-eSCR. Pomocí strategie Clean Energy Leader se společnost New Holland snaží zefektivnit zemědělství při respektování životního prostředí. Prověřená technologie SCR pomocí aditiva AdBlue mění škodlivé oxidy dusíku obsažené ve výfukových plynech na neškodnou vodu a dusík. Tento systém následného zpracování je oddělený od motoru, což znamená, že motor nasává pouze čistý a čerstvý vzduch. Co to znamená? Motory s čistou pohonnou energií, která nabízí zlepšený výkon a ekonomičtější využívání paliva. Další výhodou jsou nižší nároky na chlazení, delší servisní interval a obecně spolehlivější provoz motoru.

EcoblueTM HI-ESCR technologie plnící emisní normu Tier 4B
Top model CR10.90 je poháněn motorem roku 2014 FPT Industrial Cursor 16 s technologií ECOBlue™ HI-eSCR pro splnění emisní normy Tier 4b. Tato pokročilá technologie zabezpečuje maximální sílu, produktivitu a efektivitu, kterou očekáváte o své mlátičky CR.

Více peněz ve vaší kapse
Řada CR byla zkonstruována tak, aby snižovala vaše provozní náklady. Technologie ECOBlue™ SCR nabízí sníženou spotřebu paliva o 10 % v celé řadě CR. Během jízdy po silnici běží motor při pouhých 1600 ot/min, čímž se spotřeba paliva dále minimalizuje. Navíc je celá řada CR s technologií ECOBlue™ SCR kompatibilní s 20 % směsmi bionafty, které vyhovují požadavkům na palivo podle normy EN14214:2009. Nejdelší servisní intervaly v oboru až 600 mth jen doplňují cenově úsporný balíček.

Model

CR7.90

CR8.80

CR8.90

CR9.80

CR9.90

CR10.90

Motor

FPT Cursor 9

FPT Cursor 10

FPT Cursor 10

FPT Cursor 13

FPT Cursor 13

FPT Cursor 16

Emisní norma

Tier 4A

Tier 4A

Tier 4A

Tier 4A

Tier 4A

Tier 4B

Objem (cm3)

8700

10300

10300

12900

12900

15927

ECOBlue™ SCR system

Vstřikování

Common Rail

Jednotlivé vstřikovače

Jednotlivé vstřikovače

Jednotlivé vstřikovače

Jednotlivé vstřikovače

Common Rail

Jmenovitý výkon motoru při 2100 ot/min – ISO TR14396 – ECE R120 (kW/k)

300/408

330/449

330/449

350/475

390/530

440/598

Max. výkon motoru při 2000 ot/min – ISO TR14396 – ECE R120 (kW/k)

330/449

360/490

360/490

380/517

420/571

480/653

Schválená bionafta

B20

B20

B20

B20

B20

B7

Obrovská nabídka pneumatik
Sklízecí mlátičky řady CR si můžete objednat s širokou řadou pneumatik podle svých individuálních potřeb od nejužších 710/70R42 pro malé přepravní šířky a úzké brány až po nejširší 900/60/R38, které mohou snížit zhutnění až o 35%.

Úsporný pohonný systém
Celková spolehlivost a nízká spotřeba energie jsou výsledkem prověřeného, přímého pohonného systému a čtyřstupňové hydrostatické převodovky. I u nové řady se používají variátory, jednoduchá a efektivní technologie, která poskytuje větší výkon pro sklízení ve srovnání s těžkými a energeticky náročnými alternativami CVT od konkurence. Nezapomeňte: jednoduchost je vždy nejlepší přístup.

Super ostré zatáčení
Kompaktní konstrukce řady CR a působivý úhel natočení kol 50° umožňují dosáhnout poloměru otáčení pouhých 14 m. Výsledkem jsou malé souvratě, minimální čas na otáčení a maximální čas pro sklizeň.

SmartTrax systém
Snížené zhutnění, perfektní komfort
Zcela nový systém SmartTrax™ byl navržen tak, aby nabízel o 57 % nižší měrný tlak na půdu díky trojúhelníkové konstrukci, která zlepšuje trakci a snižuje utužení půdy. Systém SmartTrax™ rovněž zahrnuje integrované zavěšení s gumovými bloky, které výrazně snižují vibrace ve srovnání s tradičním systémem pevného pásu, čímž je zaručeno pohodlí i během nejdelších dnů sklizně a při jízdě po silnici.

Pozitivní, efektivní výkon
Výstupky na vnitřní straně pásu udržují pozitivní kontakt s hnacím kolem pro maximální přenos výkonu.

Bezproblémové nastavení pásu
Systém SmartTrax™ obsahuje centrální hydraulický robustní napínací systém, který zajišťuje nepřetržité udržování správného napnutí pásu, aby byla trakce vždy ideální. Tento automatický systém nevyžaduje žádné zásahy obsluhy, která se tak může věnovat své hlavní činnosti, tj. sklízení. Navíc je napínací systém kompletně oddělený od pohonného kola, což mu dává maximální jednoduchost a spolehlivost.

Pás podle vašich potřeb
Pásy SmartTrax™ se dodávají ve dvou základních šířkách. Standardní šířka pásu 24", k dispozici jsou však také pásy pro těžší podmínky se šířkou 28,5“ a 30". SmartTrax™ nabízí řadu výhod včetně zlepšené stability, 100% zvětšení styčné plochy ve srovnání s pneumatikami s šířkou 1050 mm, a to vše při udržení správné manévrovatelnosti v rámci 3,5 m přepravní šířky.

Plujte po poli v absolutním pohodlí
Proč věci komplikovat? V jednoduchosti je síla. Systém zavěšení centrálního zavěšení středových opěrných koleček s gumovými bloky nabízí vyzkoušené a prověřené řešení, které výrazně snižuje vibrace a zvýšení pohodlí obsluhy. Kvalitu jízdy dále zlepšuje možnost nezávislého naklápění celého centrálního nosníku.

Trakce bez kompromisů
Trojúhelníková konstrukce systému SmartTraxTM ve spojení s gumovými klíny na vnějším pásu zajišťují pozitivní kontakt s půdou a nepřekonatelnou trakci při práci na nejprudších svazích nebo za vlhkých či prašných podmínek.

Systém SmartTraxTM s opružením TerraglideTM - váš partner v pohodlí (více v archivu článků)
Pásové jednotky SmartTraxTM se systémem odpružení poskytují lepší kopírování povrchu a hladší jízdu v terénu. Jsou standardně dodávané pro model CR10.90, volitelně u všech ostatních modelů. K dispozici jsou velikosti pásů 24 "a 28,5". Pásové jednotky jsou nezávislé hydraulicky odpružené, přičemž o hladkou jízdu se starají konkrétně dva páry hydraulických válců. Chcete více? Větší kontaktní plocha pásu s podložkou snižuje utužení půdy a zlepšuje celkovou trakci. Kromě toho, když je model CR8.80 vybaven pásovými jednotkami o rozměru 28,5“, stále splňuje maximální povolenou přepravní šířku 3,5 metru.

Úspora času a úspora paliva
Sklízecí mlátičky řady CR osazené pásy SmartTraxTM dosahují maximální přepravní rychlosti 30 km/h při 1600 ot/min. Díky použité konstrukci mají pásy nízký valivý odpor a šetří tak palivo při přejezdech.


Pohodlí obsluhy
Nové měřítko komfortní sklizně
Řada sklízecích mlátiček CR vám jednoduše vytváří druhý domov během dlouhých sklízecích dnů a nocí. Kabina Harvest Suite™ Ultra byla zcela přepracovaná a je výsledkem rozsáhlých konzultací se zákazníky. Kabina disponuje obestaveným prostorem o velikosti 3,7 m³ a plochou skla 6,3 m2, což je 7% víc, než u předchozích modelů. Úroveň hluku v kabině činí pouze 73 dB(A).

Sedí se vám pohodlně?
V nabídce jsou 3 typy sedaček:
1. Standartní zdobená sedačka, poskytující výjimečné vlastnosti a zajišťující každé obsluze pohodlný pobyt na palubě během celého dlouhého sklizňového dne.
2. Volitelná sedačka Deluxe, s vyhříváním a aktivním větráním, které je ideální jak pro nejteplejší dny, tak pro nejchladnější noci, funkce dopředu/dozadu pro ještě větší pohodlí.
3. Špičková kožená sedačka s prodlouženým vertikálním pojezdem a automatickým systémem přizpůsobováním váze obsluhy. Absorbuje i ty nejmenší hrboly a poskytuje tak maximální komfort obsluhy.

360° panoramatický výhled
Široká zaoblená okna kabiny Harvest SuiteTM Ultra poskytují dokonalý výhled na celou žací lištu a výsypnou rouru. Elektricky stavitelná zrcátka, která jsou ve výbavě na přání, vám zajišťují dostatečný výhled do všech směrů a jejich nastavení lze snadno upravovat z pohodlí kabiny. Pomocí nového monitoru IntelliViewTM IV můžete pracovat až se třemi kontrolními kamerami. Při vysypávání, couvání nebo kontrole zásobníku na zrno fungují jako oči na zadní straně hlavy.

Jasné světlo pro tmavé noci
Osvětlení na nové řadě mlátiček CR Elevation bylo upraveno tak, že nyní produkuje o 50 % více světelné- ho toku. Přídavné světlomety nabízejí dokonalý výhled na adaptér, nové zadní osvětlení umožňuje bezpečnější couvání, lepší náhled na práci drtiče a zadní řídící nápravu. Světla umístěná pod bočními kryty umožní kontrolu stroje a údržbu stroje i během noci. Bezpečnostní boční světlo, které svítí po dobu 30 sekund po opuštění kabiny, umožní pohodlné opuštění stroje. Na přání může být mlátička vybavena sadou HID a LED osvětlení, pro ještě intenzivnější světelný tok.

Svěží i během nejteplejších dnů
Během dlouhých horkých sklizňových dnů jistě oceníte integrovanou chladničku pod sedadlem spolujezdce, která vám poskytne vždy ledově vychlazený nápoj na dosah ruky. Chcete více? Celou chladničku můžete snadno vyndat a doplnit. Manuální klimatizace kabiny je samozřejmostí, na přání může být plně automatická. Pak systém automaticky upravuje otáčky ventilátoru tak, aby byla zaručena přesná teplota v rozsahu 1°C. Řada CR je nejlepší pracoviště.

Ovládací centrum
Inteligentní a intuitivní automatizace šetří čas a zvyšuje sklízecí výkon. Multifunkční páka představuje základní ovládací prvek sklízecí mlátičky CR. Používá se k ovládání všech klíčových funkcí stroje a žací lišty, včetně výšky žací lišty, polohy přiháněče a výsypného zařízení. Hrana panelu po pravé ruce obsahuje nejdůležitější ovládací prvky mláticího, separačního a čistícího ústrojí. Funkce stroje je možné analyzovat pouhým pohledem díky barevnému monitoru IntelliView™ IV.

Místo pro všechno
Nyní máte prostor pro ukládání všeho, co potřebujete. Velký odkládací box za sedadlem spolujezdce je ideální pro uložení různých dokumentací.

Velkoplošná sklizeň
Ultra široký barevný dotykový monitor IntelliView™ IV s uhlopříčkou 26,4 cm je upevněn na válečcích, díky kterým lze monitor posouvat do libovolné polohy tak, aby měla obsluha ideální úhel pohledu. Tento intuitivní barvený dotykový monitor zobrazuje a sleduje všechny funkce a parametry sklízecí mlátičky, které lze snadno a jednoduše nastavovat dotykem na obrazovce. Na přání lze kabina dovybavit druhým monitorem, který je ideální v kombinaci s automatickým systémem IntelliSteer®.

Precizní zemědělství
Nastupte a můžete jet

Společnost New Holland nabízí kompletní řadu naváděcích řešení, která zahrnují manuální a asistované navádění. Můžete si dokonce objednat svoji sklízecí mlátičku CR s plně zabudovaným automatickým naváděcím systémem IntelliSteer™ přímo od výrobce, abyste mohli začít šetřit peníze od první jízdy. Laserové navádění SmartSteer™ a automatické navádění na řádky kukuřice jsou jen některé z početných možností, které jsou navrženy tak, aby zvyšovali efektivitu a produktivitu vaší sklizně.

Plně integrovaný naváděcí systém ItelliSteerTM
Všechny sklízecí mlátičky si můžete objednat přímo od výrobce se systémem IntelliSteer™, což je plně integrovaný naváděcí systém společnosti New Holland. Systém IntelliSteerTM, který je plně kompatibilní s nejpřesnějšími korekčními signály RTK, dokáže zaručit přesnost mezi průjezdy a z rohu na roh v řádu 1 – 2 cm. Výsledek? Pole, která jsou čistě sklizená tak, že každé zrno je bezpečně uložené v zásobníku.

IntelliView™ IV - viditelná inteligence
K nastavování přídavných automatických naváděcích systémů New Holland se může používat standardní monitor IntelliView™ IV. Umožňuje programování různých naváděcích tras od přímých z bodu A do B po složitější adaptivní křivky. Také si můžete upravit nastavení podle sebe a dokonce přenášet informace ze sklízecí mlátičky přímo do svého softwarového balíčku precizního zemědělství.

Zabudované řídící systémy
Systém IntelliSteer™ používá korekční signály s kompenzací terénu T3 k informování navigační řídící jednotky Navigation Controller II o orientaci stroje. Zabudovaný řídící ventil převádí signál z jednotky Navigation Controller II na hydraulické pohyby systému řízení.

Navádění v kukuřici
Adaptéry na sklizeň kukuřice si můžete objednat s automatickým naváděním na řádky, aby stroj dokonale udržoval kurz. Dva senzory nepřetržitě sledují polohu plodin vstupujících do adaptéru a automaticky navádějí sklízecí mlátičku tak, aby byla zajištěna skutečna přesnost i při špatné viditelnosti nebo vysokých rychlostech. Systém je možné také napojit na polohovací systém GPS, který rozlišuje posekanou a neposekanou část pole. To ocení obsluha zejména při práci v noci.

Systém Smart-SteerTM
Systém pracuje na principu snímání hranice mezi posekaným a neposekaným porostem pomocí laserového oka Smart-Steer™, které automaticky navádí sklízecí mlátičku a zaručuje, že je žací lišta vždy ve správném záběru až po okraj, což umožňuje obsluze soustředit se na další funkce stroje a udržovat tak maximální výkon.

Úrovně přesnosti a opakovatelnosti
Společnost New Holland nabízí čtyři úrovně přesnosti. Ty vám umožňují zvolit správný systém IntelliSteer™ podle svých potřeb a rozpočtu. Při používání korekce RTK se systémem IntelliSteerTM je možná zajistit meziroční opakovatelnost.

Přijímač NH 372
Přijímač New Holland 372 je plně kompatibilní s korekci DGPS, GLONASS, EGNOS, OmniSTAR nebo RTK. Pro aplikace RTK je pod přijímačem nainstalovaný radiový přijímač s tenkým profilem. Anténa, která zlepšuje příjem signálu a podporuje provoz, je umístěna na zásobníku na zrno.

Základnová stanice RTK
Stanici RTK může vysílat korekční signál k dosažené přesnosti mezi přejezdy 1 - 2 cm.

New Holland PLM Software Telematics - správa vašich strojů pohodlně z vaší domácí kanceláře
PLM software Telematics umožňuje sledování vašich strojů pohodlně z vaší domácí kanceláře pomocí mobilní sítě. Zůstaňte v kontaktu se svými stroji po celou dobu, můžete dokonce odesílat a přijímat různé informace o stroji v reálném čase, a tím i zvyšovat produktivitu práce a šetřit čas. Základní balíček "PLM Connect Essential" Vám nabízí nejvíce používané funkce, pokročilý balíček "PLM Connect Professional" Vám nabídne plné monitorování a řízení strojů.


Integrované snímání výnosu a vlhkosti
Sklízecí mlátičky řady CR byly navrženy přímo pro precizní profesionální práci. Informace o výnosu a vlhkosti zrna jsou ukládány přímo do monitoru IntelliView™ IV. Během sklizně může aktualizovaná data obsluha neustále sledovat a podle toho upravovat aktuální nastavení mlátičky. Následně tato data mohou být použita pro tvorbu výnosových map, další následné zpracování může být využito pro aplikační mapy a přípravu pozemků pro následné sezóny.

Mapování výnosů
Exkluzivní, patentovaný, vysoce přesný senzor výnosů vyvinutý společností New Holland je všeobecně uznávaný jako nejlepší ve své třídě. Jeho provedení neutralizuje třecí účinek zrn. Bez ohledu na druh, odrůdu nebo obsah vlhkosti v zrnu provádí senzor extrémně přené měření výnosů. Navíc se kalibrace provádí jen jednou za sezónu a systém se potom automaticky přizpůsobuje měnícím se plodinám a podmínkám. Automatický provoz zajišťující maximální jednoduchost sklizně.
Model

Třída

Průměr rotorů
(cm)

Maximální výkon 
(koní)

Kapacita zásobníku zrna (litrů)

Velikost čistící plochy
(m²)

CR7.90

7

43,18

449

9500/11500

5.4

CR8.80

8

43,18

490

11500

5.4

CR8.90

8

55,88

490

11500

6.5

CR9.80

9

55,88

517

12500

6.5

CR9.90

9

55,88

571

14500

6.5

CR10.90

10

55,88

652

14500

6.5

Video 


 


 


 

 


<< späť

23.7.2014
Václav Štursa ml.