" New Holland ukazuje první elektrický traktor
Home>Časopis  >Aktuálně>New Holland ukazuje první elektrický traktor

New Holland ukazuje první elektrický traktor

New Holland T4 Electric Power

Prototyp plně elektrického lehkého užitkového traktoru New Holland T4 Electric Power, označený jako ideální řešení pro smíšené farmy a chovy hospodářských zvířat, který může také pracovat autonomně. Očekává se, že komerční výroba začne na konci roku 2023, kdy bude k dispozici také elektrický traktor od značky Case IH. Do budoucna se plánují další modely.

New Holland ukazuje první elektrický traktor

Oba traktory byly navrženy ve stejném barevném designu s označením „Clean Blue“, s logem osvětleného listu New Holland a charakteristickými zadními světly jako u traktoru New Holland T7 Methane Power LNG. Novinky byly představeny o víkendu na CNH Industrial's Tech Day ve Phoenixu v USA.

Výsledkem společné práce inženýrů z Burr Ridge (USA) a Modeny (Itálie) je spolupráce se strategickým partnerem CNH Monarch Tractor, která údajně zkrátila dobu vývoje prototypu traktoru New Holland T4 Electric Power na polovinu.

Traktor New Holland T4 Electric Power produkuje špičkový výkon 120 koní, maximální točivý moment 440 Nm a maximální rychlost 40 km/h. Baterie údajně vydrží až celý den provozu, přičemž dosažení 100 % nabití při použití rychlonabíječky zabere pouhou jednu hodinu.

Na střeše traktoru New Holland T4 Electric Power jsou umístěny senzory, kamery a řídicí jednotky. Detekce a vyhýbání se překážkám umožňují traktoru pracovat autonomně.

Elektrické zásuvky na traktoru podporují každodenní farmářské úkoly, jako je například svařování nebo vrtání. Zásuvky slouží jako záložní zdroj pro každodenní či nouzové potřeby a také pro napájejí jiného elektrického nářadí. Lze použít i tradiční mechanické, hydraulické a vývodové hřídele.

V testech prý elektrický prototyp traktoru New Holland T4 Electric Power prokázal mimořádný výkon ve srovnání s konvenčním dieselovým traktorem. Úspora nákladů na palivo a údržbu, která poskytuje lepší kontrolu trakce a hladší řazení, snižuje provozní náklady až o 90 %. Traktor je také tichý, snižuje hladinu hluku až o 90 % a tlumí vibrace.

Traktor New Holland T4 Electric Power je možné aktivovat na dálku pomocí aplikace pro chytré telefony. Režim Shadow Follow Me umožňuje operátorům synchronizovat stroje, aby spolupracovaly a rozpoznávání nářadí zajišťuje, že se traktor připojí k požadovanému příslušenství. Offboard digitální služby umožňují řídit traktor odkudkoli a kdykoli a zároveň sledovat výkon a úroveň baterie.

 

Použité foto: https://agriculture.newholland.com/eu/en-uk/

Zdroj: https://agriculture.newholland.com/eu/en-uk/

Další zajímavé články:NOVÁ GENERACE SPECIÁLNÍCH TRAKTORŮ NEW HOLLAND
Společnost New Holland uvedla na trh novou generaci speciálních traktorů T4 F/N/V a rozšiřuje řadu T3 o model s nízkým profilem. Nejlepší komfort ve své třídě, větší výkon, produktivita a účinnost..

Pokračování zde.NOVINKA NEW HOLLAND T7 HEAVY DUTY
Nový T7 HD si zachovává vysoký výkon, výjimečnou obratnost a všestrannost, která je charakteristickým znakem tohoto traktoru a poskytuje vynikající pracovní možnosti se zcela novou kabinou Horizon Ultra...

Pokračování zde.


NOVÝ NEW HOLLAND T5 S VYŠŠÍM VÝKONEM
Oblíbené všestranné traktory s výkonem od 80 do 120 koní nyní přinášejí vyšší výkon v kompaktní velikosti s novým čtyřválcovým motorem s větším zdvihovým objemem a splňují emisní normy Stage V...

Pokračování zde.

Video 

 


<< späť

16.12.2022
Editor 2