" New Holland BigBaler - lis na hranaté balíky
Home>Časopis  >Aktuálně>New Holland BigBaler - leader svého segmentu

New Holland BigBaler - leader svého segmentu

Kvalita a kapacita...

New Holland má vedoucí postavení v segmentu lisů na hranaté balíky již více než 25 let. Tohoto vedoucího postavení dosáhl díky průkopnickým prvkům, které způsobili revoluci v lisování hranatých balíků po celém světě. Pokud jde o velikost, zákazník si může vybrat mezi modely s možnosti lisování balíků od 80x70cm až po 120x90cm. Lisovací výkon je zaručen ve všech podmínkách a plodinách.

New Holland BigBaler - leader svého segmentu

• Až 20% navýšení kapacity a až o 5% hustší balíky pro zvýšení produktivity
• Zcela nový pick-up MaxiSweepTM pro nejvyšší výkon
• Možnost různého zpracování plodin
• Ukazatel zaplnění SmartFillTM zajišťuje rovnoměrné zahuštění a vytvarování balíků
• Rychlost beranu se zvýšila na 48 úderů za minutu pro nejlepší slisovatelnost
• IntelliView IV - dotykový monitor pro snadné ovládání lisu
• Větší pohodlí při obsluze a lepší osvětlení
• Bezproblémová přeprava po silnicích a nejlepší ovládání na poli
• Správa dat pro precizní zemědělství

New Holland díky nové generaci lisů BigBaler stanovil nový standart v oblasti lisování hranatých balíků. Až o 20% vyšší kapacita a až o 5% hustější balíky, které výrazně zvyšují produktivitu a ziskovost. Špičkové funkce, jako je zcela nový pick-up MaxiSweepTM pro dokonalé monitorování průtoku v komoře. Technologie jako CropID nebo dvoumotouzové vázání zajistí profesionální práci a nepřekonatelný výkon v lisování za každých podmínek.

Čtyři modelové řady dokážou slisovat balíky ve velikostech od 80x70cm do 120x90cm. S lisem BigBaler máte zaručený výkon v běžných i v méně tradičních plodinách.

Zcela nový pick-up MaxiSweepTM pro lepší produktivitu
Novinkou na pick-up ústrojí jsou usměrňovací clony, které pomáhají správně vkládat materiál i při zatáčení. Novinkou je také nově přidaná odpružená clona. Celý pick-up je zesílený pro zvýšení životnosti. Uživatelé také jistě ocení pevnější 6mm prsty pro účinné zvednutí každé plodiny.

Systém SmartFillTM - nejlepší systém na trhu
Lisovací komora nových lisů BigBaler byla vybavena systémem SmartFillTM. Tento systém využívá síť senzorů, která se nachází v ústí lisovací komory. Senzory sledují tok plodiny do komory, přičemž počítač ukáže, jak a kde je zatížena komora a obsluha podle této informace můžete měnit pozici lisu v řádku.

Rychlost lisovacího pístu zvýšena na 48 úderů za minutu
Zcela nová převodovka umožnila nárůst rychlosti až o 14%, což znamená vyšší rychlost a propustnost.

Špičkový styl – snadná obsluha - vysoká bezpečnost
Nový design lisů je sladěn se stylem New Holland. Nabízí zásadní výhody při vysoké bezpečnosti. Široký, jednodílný čelní kryt, který se otevírá na plynových vzpěrách, umožňuje snadný vstup a tím i snadnou údržbu. Po otevření má obsluha neomezený přístup ke všem pohyblivým částem. Díky tomu jsou zajištěny minimální servisní prostoje. Boční kryty u motouzů jsou hermeticky uzavřené a zabraňují tomu, aby nečistoty vnikly k motouzům. Plošina na vrchu lisu ještě více usnadní údržbu a sníží oblast, kde se akumulují nečistoty. New Holland ví, že bezpečnost je zásadní, proto jdou přední kryt a boční dveře otevřít, jen pokud lis stojí v klidu.

Barevný dotykový monitor IntelliViewTM IV pro snadné ovládání
Monitor IntelliViewTM IV zobrazuje délku, hustotu a vlhkost balíků. Dále se dají pomocí monitoru ovládat ventilátory a automatické mazání. Díky konektoru ISOBUS nabízí lis dokonalou integraci s traktory jakékoliv značky.

Osvětlení nové generace
Nové osvětlení změní noc v den. Nově byla LED pracovní světla umístěna i na pick-up.

Bezproblémová přeprava po silnicích a nejlepší ovládání na poli
BigBaler byl navržen pro dopravu s omezením přepravní šířky až na 2,55m. V nabídce je jedno-nápravový model, či dvou-nápravový model pro menší utužení půdy.

Správa dat pro precizní zemědělství (PLM)
Lisy BigBaler jsou plně uzpůsobené pro precizní zemědělství díky funkcím, jako například vážení, měření vlhkosti, datum, čas nebo poloha, kde byl balík vyložen. Informace lze stáhnout na USB disk a dále je použít pro tvorbu výnosových map.

TwinCutterTM - drcení pro větší hustotu balíků
Až 88 nožů zajistí velmi jemné řezání bez ohledu na to, jaké jsou podmínky. Drcení je ideální pro balíky, které putují do spaloven nebo jako krmný doplněk pro hospodářská zvířata.

Model

Šírka balíku (cm)

Výška balíků (cm)

Rychlost pístu (úderů/minutu)

Možnosti zpracování

BigBaler 870

80

70

48

Standard/ Packer Cutter / CropCutter

BigBaler 890

80

90

48

Standard/ Packer Cutter / CropCutter

BigBaler 1270

120

70

48

Standard / CropCutter

BigBaler1290

120

90

48

Standard / CropCutter

Video 


 


 

 


<< späť

2.7.2014
Václav Štursa ml.