" New Holland Agriculture představuje první traktor na světě na LNG
Home>Časopis  >Aktuálně>Produkční traktor New Holland na LNG

Produkční traktor New Holland na LNG

New Holland T7 LNG

Význam energie je na historickém vrcholu. K řešení tohoto globálního problému jsou zapotřebí nové a účinné způsoby výroby, používání a skladování energie. CNH Industrial si udržuje své zákazníky díky chytrému a udržitelnému vybavení a nabízeným službám.

Produkční traktor New Holland na LNG

Dlouhodobé investice společnosti CNH Industrial do výzkumu a vývoje v oblasti alternativních paliv jsou součástí toho, co z nich dělá lídra v oboru zemědělství. Neustále pokračují ve vývoji, aby svým zákazníkům dodávali řešení pro budoucnost.

Značka New Holland Agriculture již dlouho prosazuje alternativní paliva jako budoucnost zemědělství. V roce 2006 založila značka New Holland svou strategii Clean Energy Leader. Od té doby tento výrobce zemědělské techniky nashromáždil rozsáhlé zkušenosti a znalosti v této oblasti, vyvinul několik konceptů, prototypů a nakonec vůbec také první komercializovaný traktor na zemní plyn: New Holland T6 Methane Power.

Dnes značka New Holland představuje další krok na své cestě za čistou energií s předsériovým prototypem traktoru New Holland T7 Methane Power LNG (Liquefied Natural Gas).

New Holland T7 LNG: správná kombinace produktivity, výkonu a pohodlí

Uhlíková stopa farem je hlavním faktorem při určování jejich udržitelnosti. Zemědělci stále potřebují výkonné traktory, které mohou fungovat 24 hodin denně. Zemní plyn, a zejména biometan, jsou v současnosti ideálním řešením pro zajištění vyššího výkonu stroje při současném snížení emisí a snížení provozních nákladů.

Traktor New Holland T7 Methane Power LNG více než zdvojnásobí kapacitu ve srovnání s konstrukcí na CNG a zároveň zvýší celkovou udržitelnost farmy. V porovnání s traktorem New Holland T6 Methane Power CNG jde o čtyřnásobné zvýšení kapacity paliva. LNG je také klíčovým faktorem pro rozšíření budoucího širšího portfolia strojů na zemní plyn od společnosti CNH Industrial, zejména větší a těžší zemědělské a stavební stroje.

Prototyp traktoru New Holland T7 Methane Power LNG nabízí bezkonkurenční výkon na alternativní paliva. Se svými 270 koňmi poskytuje stejný výkon a točivý moment jako dieselový traktor a zároveň poskytuje vysokou kapacitu bez potřeby dalších nádrží.

Bennamann: vítězné partnerství a řešení pro všechny farmy

Abych společnost CNH Industrial vedla tento nejnovější vývoj, spojila jsme se se společností Bennamannem, britským expertem na zachycování a opětovné využití fugitivních emisí metanu pro energetické využití. Jejich společná práce začala v březnu roku 2021, kdy CNH Industrial získala menšinový podíl ve výzkumné, vývojové, inženýrské a výrobní části společnosti Bennamann. Stali se jejich výhradním strategickým partnerem v oblasti zemědělské techniky a tato spolupráce rychle vytvořila konkrétní budoucí přínosy pro jejich zákazníky a životní prostředí.

Řešení společnosti Bennamann zabraňuje metanu proniknout do atmosféry (metan je více než 80krát škodlivější pro globální oteplování než CO2, v měření po dobu 20 let) tím, že ho nakonec převede na zkapalněný prchavý metan (LFM) je lepší než nulové uhlíkové biopalivo. Toto řešení může výrazně snížit uhlíkovou stopu průměrné mléčné farmy tím, že zabrání přímým emisím metanu z kalových odtoků a nádrží a také poskytuje řadu dalších výhod. Patří mezi ně snížení používání chemických hnojiv s vysokým obsahem CO2, snížení používání fosilních paliv v traktorech, výroba elektřiny, dodávky tepla a snížení potřeby rozmetání kejdy. Snížení CO2 na farmu se 120 kravami je potenciálně ekvivalentní přibližně 100 západních domácností.

Jak to funguje: V osvědčeném energeticky nezávislém udržitelném systému farmy se sesbíraný hnůj přenáší do kryté nádrže, kde se zachycuje vypouštěný fugitivní metan (spolu s dalšími znečišťujícími plyny), který se následně čistí a přeměňuje na zkapalněný metan. Zkapalňovací jednotku lze jednoduše přišroubovat ke stávající jednotce na zpracování CNG – ideální pro farmy, které již produkují vlastní biometan.

Patentované zásobníky Bennamann bez odvětrávání udržují metan jako kapalinu při -162°C, čímž vytvářejí nový zdroj čisté energie pro traktor New Holland T7 Methane Power LNG. Kromě toho tato technologie umožňuje přepravu LNG, podobně jako přepravu nafty – kamkoli je to potřeba.

Když je tento prototyp traktoru New Holland T7 Methane Power LNG integrován do procesu výroby tekutého biometanu, znamená to, že celková uhlíková stopa provozu bude lepší. Okolní prostředí traktoru také těží z výrazného snížení hladiny hluku při jízdě, takže je ideální pro úkoly v blízkosti hospodářských zvířat nebo v městských oblastech.

Výsledkem je, že spojené odborné znalosti a společností CNH Industrial a Bennamann umožňují farmářům po celém světě plně integrovat tento cenově dostupný systém Energy Independent na jejich farmách. Poskytuje také nové příležitosti a zdroje příjmů, jak zpeněžit nebo znovu použít svůj odpad. Patří mezi ně: výroba paliva se stabilními náklady, prodej přebytečného biometanu, výroba 100 % přírodního hnojiva a přeměna přebytečného metanu na elektřinu distribuovanou zpět do sítě nebo pro místní použití. Příležitost pro výrobu elektřiny je klíčová – lze ji využít k provozu elektrických vozidel (budoucích zemědělských strojů) a také k napájení farmy, což by v odlehlých venkovských oblastech s omezenou elektrickou energií může odemknout budoucí expanzi.

New Holland T7 Methane Power LNG: důmyslný design, produktivita a technologie

Předprodukční prototyp traktoru New Holland T7 Methane Power LNG je nejnovější demonstrací CNH Industrial tím, že vyvíjí světovou novinku, která zemědělcům umožní být udržitelnější, energeticky nezávislejší a produktivnější, a to vše při zlepšení jejich výsledků.

Kromě energetické účinnosti a pozoruhodných ekologických vlastností je tento stroj New Holland T7 Methane Power LNG vybaven odvážnými a funkčními vylepšeními do budoucnosti, která spojují „Great Iron“ s „Great Tech“.

Design inspirovaný vlastním týmem designérů společnosti CNH Industrial představuje traktor, který předběhl svou dobu, s novou barvou „Clean Blue“ zdůrazňující udržitelná alternativní paliva. Zcela nové prvky exteriéru ladí s novým charakteristickým stylem značky, který lze vidět na přepracované kapotě s osvětleným ikonickým listem značky New Holland. Exteriér dotvářejí výkonná zadní LED světla se zabudovaným charakteristickým křídlem, osvětleným křídlem C-sloupku a koly v lesklé černé barvě. Kabina je vybavena panoramatickou střechou Skydome pro lepší výhled. Inovativní loketní opěrka SideWinder Ultra, nový větší dotykový displej IntelliView 12 a displej CentreView na volantu umožňují intuitivní práci – zatímco ergonomicky tvarované sedadlo ve spojení kůže s Alcantarou s kontrastním pruhem a vyšívaným logem vypadají sportovně a zároveň pohodlně.

Patentovaný aktivní palivový systém s řízenou teplotou vyvinutý pro tento předprodukční prototyp traktoru New Holland T7 Methane Power LNG obsahuje palivovou nádrž z nerezové oceli, která je vytvarována tak, aby odpovídala dieselovým protějškům – maximalizuje prostor a efektivně ukládá LNG v traktoru. Tankování je stejně snadné jako u dieselového traktoru. Jakmile se dostanete na pole, aktivní regulace teploty nádrží zajišťuje hladký chod motoru.

Tento prototyp traktoru New Holland T7 Methane Power LNG, vybavený nejnovější technologií New Holland – PLM Intelligence, umožňuje farmářům snadno ovládat nejmodernější naváděcí systémy a analyzovat všechna data z pole. Tyto důležité funkce vedou k dalšímu zvýšení produktivity a udržitelnosti, což zákazníkům značky New Holland umožňuje kontrolu nad jejich provozem.

Všechny nové technologie přítomné v prototypu traktoru New Holland T7 Methane Power LNG byly testovány na různých farmách v mnoha různých aplikacích. Tato premiéra je prvním krokem k sériové výrobě prvního LNG traktoru na světě, který doplňuje stávající řadu traktoru New Holland T6 Methane Power a portfolio alternativních pohonů společnosti CNH Industrial.

 

Použité foto: https://agriculture.newholland.com/eu/en-uk/

Zdroj: https://agriculture.newholland.com/eu/en-uk/

Další zajímavé články:NOVÁ GENERACE SPECIÁLNÍCH TRAKTORŮ NEW HOLLAND
Společnost New Holland uvedla na trh novou generaci speciálních traktorů T4 F/N/V a rozšiřuje řadu T3 o model s nízkým profilem. Nejlepší komfort ve své třídě, větší výkon, produktivita a účinnost..

Pokračování zde.NOVINKA NEW HOLLAND T7 HEAVY DUTY
Nový T7 HD si zachovává vysoký výkon, výjimečnou obratnost a všestrannost, která je charakteristickým znakem tohoto traktoru a poskytuje vynikající pracovní možnosti se zcela novou kabinou Horizon Ultra...

Pokračování zde.


NOVÝ NEW HOLLAND T5 S VYŠŠÍM VÝKONEM
Oblíbené všestranné traktory s výkonem od 80 do 120 koní nyní přinášejí vyšší výkon v kompaktní velikosti s novým čtyřválcovým motorem s větším zdvihovým objemem a splňují emisní normy Stage V...

Pokračování zde.

Video 


 

 


<< späť

12.12.2022
Editor 2