" NewHollandCR90902014
Home>Časopis  >Aktuálně>Modernizované mlátičky CR 2014

Modernizované mlátičky CR 2014

Sklízecí technika

Profesionální, spolehlivá, robustní, a další mnohá slova jsou spojována se sklízecí mlátičkou New Holland CR. Určitě bychom neměli opomenout další přednosti, jako například inovace, a těch je pro tento rok požehnaně.  Rychlost 40 km/h, HID osvětlení, Motory ECOBlue SCR Tier4, SmartTrax,  IntelliView IV, Sítová skříň OptiClean se systémem OptiFan. Zajímají vás tyto novinky? Tak neváhejte a podívejte na článek právě o této mlátičce.

Modernizované mlátičky CR 2014

TwinRotor technology
Osvědčená technologie dvou rotorů o průměrech 17 a 22 stupňů, universální pro všechny plodiny, možnost nastavení pro každou plodinou díky možnosti výměny mlátícího koše, jednoduché nastavení lopatek rotoru na těžké podmínky, střední podmínky, suchý materiál (video číslo 4).Sítová skříň OptiClean se systémem OptiFan
Nová samovyrovnávací sítová skříň OptiClean má až o 20% větší čistící kapacitu.
Změnil se například pohyb sít, před síto se mírně zvedlo a chodí zároveň se spodním sítem, na rozdíl vrchních sít které chodí do protivky. Nově také hydraulicky poháněný ventilátor pro vyšší rychlost a přesnější chod (video číslo 9).  Sítová skříň se dokáže vyrovnat až do 20%, při takovém náklonu je 2x výkonnější než pevná sítová skříň.
Technologie OptiFan zajišťuje, že se mění otáčky ventilátoru při jízdě do kopce či z kopce. To má za následek větší efektivitu v kopcích (video číslo 10).

Rychlost  40 km/h
Nově je také upravená hydrostatika pojezdu na rychlost 40km/h. V našich podmínkách prozatím nepoužitelné. U nás zůstáváme na rychlosti 30km/h

IntelliView IV
Novinkou je nový dotykový monitor IntelliView IV vyměněný za starší monitor IntelliView III.
Na monitoru najdete nespočet informací o stroji a jeho chodu. Nabídne vám také možnost přidání kamer na vyprazdňovací  rouru nebo dozadu za kombajn, které se vám zobrazí na monitoru. Při výbavě pro práci s GPS je možno všechny data z GPS sledovat na monitoru například kde jste jeli, či kam dále pojedete a mnoho dalších informací. Nově také můžete nastavit pozici monitoru. (video číslo 6)

Motory ECOBlue SCR Tier4
Nové motory plné emisní normu Tier4a a mají o 10% menší spotřebu paliva než motory Tier3. Tyto motory využívají technologii vstřikování močoviny do výfukového potrubí, tato funkce zajišťuje vysoký výkon a spolehlivost a hlavně znatelnou úsporu paliva. Nádrž na močovinu je 120l velká. Jedna nádrž připadá přibližně na 3 nádrže nafty.

SmartTrax
Nový systém SmartTrax snižuje zatížení půdy o 57% oproti klasické kolové verzi. Díky odpružení je také mnohem pohodlnější jak na poli, tak na silnici. Oproti kolové verzi je maximální rychlost 30km/h (video číslo 3).

Kabina
Stále největší kabina na trhu, 5,8 m2 prosklené plochy. Hlučnost pouhých 74dB. Klimatizované přihrádky včetně možnosti ledničky. Velmi jednoduché a logické uspořádání ovládacích prvků.

Osvětlení
Nové osvětlení vám zajišťuje velmi dobrou viditelnost i v noci. Ve standartu je 17 světel z toho 4 zadní. Také je možnost xenonových světel, na střeše kabiny 4 světla, u zpětného zrcátka jedno. HID technologie zlepšuje viditelnost oproti standartnímu osvětlení až o 55%.

AGR – Auto Guidance Ready
Naváděni pomocí systému SmartSteer se skládá z laserového scaneru, který je umístěn na kabině. Laser snímá hranu porostu již několik metrů dopředu, takže zabraňuje tvoření zbytečných vln.  Řidič přebírá kontrolu kdykoli pohne volantem.
Možné je také navádění pomocí GPS. Největší přesnosti dosáhnete pomocí RTK stanice. Přesnost kolem 2.5cm. Jednoduché použití, stačí objet souvartě a GPS si automaticky rozdělí pole na jízdy, vše vidíte na IntelliView4.
Tato technologie vám také nabízí možnost tvorby výnosových map, pro tuto funkci potřebujete výnosoměr, vlhkoměr a Precision-Farming-Software. Tyto mapy dále můžete použít pří aplikování hnojiv pro maximální výnosy (video číslo 10).

Súbory na stiahnutie

Prospekt New Holland CR 9000 2014

Video 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 


<< späť

5.2.2014
Václav Štursa ml.