" Májová cena SOŠ Pribeník
Home>Časopis  >Aktuálně>17. ročník Májové ceny SOŠ Pribeník

17. ročník Májové ceny SOŠ Pribeník

17. ročník jazdeckých pretekov a výstava poľnohospodárskych strojov

Medzi najnavštevovanejšie podujatia Medzibodrožského regiónu nepochybne patria jazdecké preteky Májová cena SOŠ Pribeník. Tradičné jarné preteky parkúrového skákania koní každoročne prilákajú tisíce milovníkov koní a jazdeckého športu do jazdeckého areálu Strednej odbornej školy – Szakközépiskola v Pribeníku, ktorá sídli v malebnom prostredí historického kaštieľa. Aj keď obavy z nepriaznivého počasia boli na mieste, napokon sa však teplé lúče jarného slnka prebili cez zamračenú oblohu a preteky mohli prebiehať za príjemného májového počasia.

17. ročník Májové ceny SOŠ Pribeník

K dobrej zábave a atmosfére prispela aj hudobná skupina Nostalgia z Kráľovského Chlmca a stánky, ktoré lákali divákov na rôzne špeciality slovenskej a maďarskej gastronómie.

Ako každý rok sa tohto podujatia zúčastnila aj firma BISO Schrattenecker s.r.o. , stredisko Oborín. Nakoľko tu nemohol chýbať žiadny poľnohospodár, bol aj veľký záujem o vystavené poľnohospodárske stroje značiek New Holland, Lemken , Krone a Maschio Gaspardo.

V prekrásnom prostredí areálu Strednej odbornej školy mali súpravy strojov zaslúženú pozornosť nie len detí, ale aj odbornej verejnosti a politickej elity , ktorá sa tohto podujatia každý rok účastní. Dominantou výstavy bol najme kombajn New Holland CR 9090 , ktorý je svetovým rekordmanom v priechodnosti materiálu.

Podľa informácie usporiadateľa nás prišlo pozrieť 5000 návštevníkov , čo svedčí o narastajúcej úrovni a popularite tejto akcie, na ktorej si vďaka možnosti pozrieť ušľachtilé zvieratá v susedstve moderných poľnohospodárskych strojov každý „gazda“ nájde to svoje.


Réka Balogová
Stredisko Oborín


<< späť

30.5.2014
Václav Štursa ml.