" Lis, který ušetří kilometry špagátu
Home>Časopis  >Aktuálně>Lis, který ušetří kilometry špagátu

Lis, který ušetří kilometry špagátu

Ušetří kilometry špagátu, New Holland použije v lisech novou generaci uzlovače.

Velké hranolové balíky, bez ohledu z jakého jsou materiálu, mají jedno společné – pro efektivnější manipulaci a skladování je třeba je pevně zabalit. New Holland vyvinul novou generaci patentovaného uzlovače.

Lis, který ušetří kilometry špagátu

New Holland si pro nadcházející sezónu přichystal několik novinek v lisech na hranolové balíky. Kromě řady oceněných inovací bude u lisů použit nový uzlovač Loop Master.

Uzlovač, jeden z hlavních prvků lisů na hranolové balíky, je klíčem k zachování hustoty a integrity balíků během jejich manipulace a přepravy.

New Holland patří mezi průkopníky ve vývoji uzlovačů již více než 30 let a na základě získaných zkušeností nyní představil vylepšený uzlovač, patentem chráněný Loop Master. Loop Master brzy dostanou všechny lisy na obří hranolové balíky BigBaler.

Uživatelé lisů na hranolové balíky vyžadují maximální produktivitu, vysokou hustotu balíků, spolehlivý provoz uzlovačů a nízké náklady na balík. A uzlovač je důležitou součástí procesu lisování.

Loop Master pracuje s provázkem maximálně šetrně, slibuje tedy nulové odřezky a ještě silnější uzly. Vzniklá smyčka během uzlování eliminuje výřezy ponechané volně na balíku či na poli. Výrobce uvádí, že během lisování 10 000 balíků se ušetří téměř 6 kilometrů odříznutých špagátů, které obvykle znečišťují půdu a plodiny. Nový uzlovač LoopMaster také podstatně snižuje riziko odlomení provázku nebo uvolnění uzlů.

Nový uzlovač bude k vidění na vystavených lisech New Holland na letošním mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru.

Autor: Milan Jedlička
Zdroj: agroportal24h.cz

Video 

 


<< späť

28.10.2019
vomela