" BISO Ultralight 800
Home>Časopis  >Aktuálně>Biso Ultralight 800 - lišta pro profesionály

Biso Ultralight 800 - lišta pro profesionály

To nejlepší, co si můžete přát...

Žací lišta BISO ULTRALIGHT 800 je to nejlepší, co si může profesionální farmář přát. Otevírá novou dimenzi v rychlé a bezztrátové sklizni jak v obilí tak v ostatních plodinách a to vše až do 16m. Díky použití ultralehkých technologií z leteckého a automobilového průmyslu, které tvoří rám z hliníku a nerezové oceli, vznikl základ pro tuto vyjímečnou Vario lištu.

Biso Ultralight 800 - lišta pro profesionály

Tato unikátní kombinace materiálu tvoří hybridní rám který díky své nízké hmotnosti funguje až do 16-ti metrů záběru se zachováním maximální pevnosti konstrukce. Třetí generace rámu také lehce zvládla testy odolnosti a funkčnosti, a to jak v podmínkách laboratoře, tak přímo na poli.

Vysoce kvalitní matelialy jsou také použity na pohyblivých částech žací lišty. Jako vkládací šnek, tak i žací vario stůl je vyroben z nerezové oceli pro dosažení maximálního toku hmoty ve všechn podmínkách.

VŽDY OPTIMÁLNÍ POLOHA ŽACÍ KOSY PRO SPRÁVNÉ VKLÁDÁNÍ
Jednou z hlavních a jedinečných předností žací lišty BISO ULTRALIGHT je 800mm plynule výsuvný žací stůl, který zajistí správné pokládání klasů do žací lišty s minimálním použitím přihaněče. Toto umožní plynulé dávkování hmoty do mlátičky a zajistií vyšší výkon. Žací kosa se v úplně zasunutém stavu nachází jen 225mm daleko od vkládacího šneku, to zajistí snadnou sklizeň i v malém porostu a je to jedna z unikátních vlastností u lišty ULTRALIGHT.

ZMĚNA Z OBILNINY NA ŘEPKU
BISO Vario lišty jsou jediné na trhu, které se opravdu změní pro sečení řepky pod 5 minut. Jediné co se musí udělat je, že se musí odstranit obilné děliče a přidělat na vozík. Boční hydraulické integrované kosičky se velice snadno postaví hydraulicky z kabiny. Montování externích kosiček je již minulostí. Tohle je vlastnost, kterou vám žádný jiný konkurent není schopný nabídnout. Jako poslední vysunete žací stůl o 800mm vpřed a jste připraveni na boj o zrno.

BISO ULTRALIGHT 800
LEHKÁ A PEVNÁ HLINÍKOVÁ LIŠTA BEZ JAKÝCHKOLIV KOMPROMISŮ

Lišta je určena pro opravdové profesionály a stanovuje nové standarty v sklízecí technologii. Tímto se otevírá nová dimenze v rychlé a bezztrátové sklizni do záběru až 16 metrů.

Použitím zdravého rozumu, technologií z leteckého a automobilového průmyslu je vytvořena speciální konstrukce hliníkového rámu, který kombinuje hliník a nerezovou ocel, která je základem pro Vario lišty.

HLAVNÍ VÝHODY:
- Žací záběr až 16 metrů
- Výrazné odlehčení a zpevnění konstrukce
- Rám vyrobený z hliníku, který je kombinovaný s vysokopevnostní a nerezovou ocelí
- Minimální vybrace
- 800 mm plynule výsuvný žací stůl
- Prerfektní tok materiálu ve všech podmínkách
- Integrované, hydraulický sklopné řepkové kosičky
- Hydraulické nastavení sklonu lišty "naklopení na špičku"
- Robustní nerezový vkládací šnek
- Moderní designový plast proti ztrátám v liště


PRŮKOPNICKÁ TECHNOLOGIE
Nadbytečná váhada redukována díky odlehčené technologii
- Tato unikátní kombinace tvoří hybridní rám který výrazně snižuje váhu. Spojení odlehčeného rámu a vystužené konstrukce umožní záběry až 16 metrů.
- Vysoce kvalitní materiály použité jak na rámu tak na pohyblivých částech. Například žací stůl z nerezové oceli zajistí plynulý posun hmoty do mlátičky.
- Pro zjednodušení přepravy u velkých záběru je rám spojený jen ve středu, takže zajistí maximální stabilitu.
- Hybridní rám také prošel bez problémů testy kvality a výdrže. Všechny jeho vlastnosti byly testované jak na poli tak v laboratorních podmínkách.

MODERNÍ DESIGN

SPLASHGUARD
Pro snížení ztrát zrna v okolí vkládacího šneku je BISO ULTRALIGHT 800 vybaven moderním černým plastem, který zabraňuje odlétání zrn a přitom nebrání výhledu do lišty.

PŘÍSTUP
Všechny hydraulické části jsou jednoduše a rychle dostupné přes 2 složitelné kryty.

 

MENŠÍ ZTRÁTY ZRNA
Pohon bočních hyraulických kosiček je chráněný aerodynamickým krytem pro minimální ztráty při kontaktu s plodinami.

KRYT POHONU VÁRIA
Kryt pohonu vária je vyroben v plastu a dodává liště BISO ULTRALIGHT 800 perfektní vzhled.

VOLITELNÉ PŘEDNOSTI

Lišty BISO ULTRALIGHT 800 jsou známe mnoha přednostmi, které usnadňují zákazníkovi každodenní práci.

HYDRAULICKÉ NASTAVENÍ SLONU LIŠTY („naklopení na špičku“)Nastavení pro ideální seč plodiny ve všech podmínkách přímo z kabiny.

ELEKTRICKÉ NASTAVENÍ ÚHLU PRSTŮ PŘIHANĚČE
Možnost nastavení ideálního úhlu prstů přihaněče pro správné vkládání klasů do lišty nebo pro nadzvednutí polehlého porostu.

PLASTOVÁ OCHRANA PŘIHANĚČE PROTI NAVÍJENÍ
Brání navíjení plevelu na přihaněč pomocí plastových krytů.

INTEGROVANÉ, HYDRAULICKY SKLOPNÉ ŘEPKOVÉ DĚLIČE
Úzký design řepkových děličů zabrání nadměrným ztrátám. Děliče jsou hydraulicky stavitelné/sklopné přímo z kabiny a lze je použít kombinovaně i s obilnými děliči například v zapleteném porostu.

UŽIVATELSKY PŘÍJEMNÉ DETAILY
Každá sklizeň je velmi náročná a stresující. U lišty BISO ULTRALIGHT 800 naleznete mnoho detailů, které vám značně usnadní každodenní práci.

UCHYCENÍ PRO KRYTY BOČNÍCH ŘEPKOVÝCH DĚLIČŮ
Chytře umístěné uchycení pro kryty bočních řepkových děličů přímo na rámu lišty, kde jsou lehce přístupné a především jsou chráněné proti poškození.

SNADNÉ NASTAVENÍ POZICE VKLÁDACÍHO ŠNEKU
Nastavení výšky vkládacího šneku od dna žacího stolu umožní plynulé vkládání i při tenkých klasech. Dosáhnete vždy ideální mezery pro správné vkládání.

UCHYCENÍ PRO OBILNÉ DĚLIČE
Přímo na vozíku se nachází uchycení obilných děličů, které vám umožní nejrychlejší přestavbu lišty mezi plodinami.

DRŽÁK PRO ZVEDÁKY POLEHLÉHO POROSTU
Zvedáky polehlého porostu jsou vždy rychle dostupné na držáku, který je umístěn na nosníku vozíku. Zvedáky jsou rychle a snadně instalovatelné.

 

Technické informace a výbavy naleznete zde: http://navigator.biso.eu/biso/biso-ultralight-800/

Súbory na stiahnutie

Video 


 


 

 


<< späť

7.4.2014
Václav Štursa ml.