" BISO 3D – MEDAILE PRO 3D VARIOFLEX•AIR•i
Home>Časopis  >Aktuálně>BISO 3D – MEDAILE PRO 3D VARIOFLEX•AIR•i

BISO 3D – MEDAILE PRO 3D VARIOFLEX•AIR•i

AGRITECHNICA 2019 – významné ocenění pro žací lištu nové třídy 3D

Německá národní zemědělská společnost DLG nám udělila u příležitosti blížící se výstavy AGRITECHNICA HANNOVER 2019 stříbrnou medaili za žací lištu BISO 3D VARIOFLEX AIR i.

BISO 3D – MEDAILE PRO 3D VARIOFLEX•AIR•i

Odborná komise z DLG podala následující odůvodnění:

3D Varioflex

Stále se rozšiřující obměna plodin s větším podílem luštěnin vyžaduje flexibilní žací lištu pro sklizeň plodin, které se nacházejí velmi blízko země s cílem co nejmenších sklizňových ztrát. Nicméně tento nový systém je vhodný pro obojí, obiloviny i řepku, protože vychází z žací lišty s průběžným šnekem včetně možnosti variabilní změny délky žacího stolu.


Společnost BISO získala za svoje výrobky již několik medailí. V roce 2001 to bylo za žací lištu BISO CropRanger VX, v roce 2009 za žací lištu BISO Ultralight 800 a v roce 2019 za  BISO VARIOFLEX AIR i.

V žacím systému 3D VarioFlex firma BISO poprvé kombinuje výhody flexibilního žacího ústrojí a variabilního žacího stolu s možností nastavení délky. Žací lišta je výškově stavitelná o celkových 25cm a kontaktní síla v místě dotyku kosy se zemí je snímána senzory síly integrovanými do paralelogramu zavěšení kosy. Kontaktní tlak na půdu může být nastaven v rozsahu 0 až 50kg, čímž je ve spojení se zadním zavěšením dosaženo aktivního kopírování žací kosy přes nerovnosti pozemku. Vertikální pohyb žací kosy je umožněn díky pružné sekci krycích plechů.

BISO nabízí zemědělcům žací lištu s průběžným šnekem a s aktivním nastavením výšky žací kosy historicky poprvé. Může být použita místo konvenčních žacích systémů s variabilním nastavením délky žacího stolu a flexibilních žacích ústrojí při současném snížení nákladů.

Na závěr mohou pouze poznamenat, že v naší branži není významnější ocenění, snad pouze medaile zlatá. BISO bylo již v minulosti úspěšné několikrát. S žací lištou BISO CropRanger VX a BISO UltraLight 800.

Letos bylo všem výrobcům zemědělské techniky udělenou 39 medailí za technologický přínos a z toho pouze 1 zlatá.

Více níže, všechny udělené medaile od DLG.
verze DE: 
https://www.agritechnica.com/de/innovation-award-agritechnica/gold-und-silber-2019
verze ENG: 
https://www.agritechnica.com/en/innovation-award-agritechnica/gold-and-silver-2019

Súbory na stiahnutie

Prospekt ke stažení

Video 


 


 


 


 

 


<< späť

7.11.2019
Václav Štursa ml.