Home>Časopis  >Aktuálně>Základní kámen byl položen a DEUTZ-FAHR LAND může začít růst

Základní kámen byl položen a DEUTZ-FAHR LAND může začít růst

Nová továrna na výrobu traktorů DEUTZ-FAHR

V úterý 14. října byl v německém Lauingenu položen základní kámen ohromného projektu „DEUTZ-FAHR LAND“. Tímto byla zahájena nové špičkové továrny na výrobu traktorů, která je věnována celému DEUTZ-FAHR světu.

Základní kámen byl položen a DEUTZ-FAHR LAND může začít růst

K realizaci tohoto projektu byl získán pozemek o výměře neskutečných 125 000 m², který samozřejmě sousedí se stávající továrnou. V budově ve tvaru L se zastřešenou plochou 40.000 m² budou revolučním způsobem využity moderní technologie povrchové úpravy laku a také hydraulické, elektrické a elektronické testování. Nová hala v Lauingenu umožní nárůst výroby až o 8.000 traktorů ročně při jednosměnném provozu. Po dokončení v roce 2016 bude celková rozloha továrny v Lauingenu dosahovat 340.000 m², z čehož bude 138.000 m² zastřešené plochy.

Celková investice se pohybuje kolem 75 miliónů € a zahrnuje realizaci specifických řešení testovacích a tréninkových aktivit, stejně jako prostory recepce a muzea, které budou sloužit zákazníkům a spolupracovníkům a nabídnou jim 100% zážitek.

Lodovico Bussolati, generální ředitel společnosti Deutz-Fahr Group, pronesl: „Položení základního kamene této nové továrny je dalším rozhodujícím milníkem v historii značky Deutz-Fahr. Díky nové továrně můžeme nyní rozšířit a ucelit náš výrobní program o nově vyvinutou řadu traktorů s výkonem až 440 k, tedy o oblast vysoce výkonných strojů. Oba tyto základní faktory budou v následujících dvou letech psát historii značky Deutz-Fahr.“


<< späť

16.11.2014
Václav Štursa ml.