Home>Časopis  >Aktuálně>Sklizeň kukuřice v podání mlátičky New Holland!

Sklizeň kukuřice v podání mlátičky New Holland!

Kukuřice na zrno - podzim 2016

V rámci služeb, které naše společnost zemědělcům nabízí je i sklizeň kukuřice na zrno. Sklízecí mlátičku New Holland CX8080 SL osazenou osmiřádkovým kukuřičným adaptérem BISO CornPower jste mohli zhlédnout například na polích nedaleko Tišnova na Brněnsku.

Sklizeň kukuřice v podání mlátičky New Holland!

Kukuřičné adaptéry BISO CornPower jsou vyráběny v 5, 6 a 8 řádkovém provedení s roztečí řádků 70 cm. Každá sekce je poháněna centrálním hřídelem s přetěžovací spojkou. Pokud by došlo k vniknutí cizího předměntu mezi řetězy spojka proklouzne, a tím se zamezí zničení pohonu jednotlivé sekce. Ve standardu je dodávaný drtič stonků umístěný pod vtahovacími řetězy a válci. Z kabiny pak může řidič během práce měnit mezeru mezi ulamovacími deskami, aby nedošlo ke zbytečným ztrátám propadáváním palic kukuřice.

Mimo sklizně kukukuřice probíhala v jednom podniku i sklizeň slunečnice s upraveným kukuřičným adaptérem. Jeho úprava spočívala v demontáži jednoho odlamovacího válce, vtahovacího řetězu a montáži rotačního nože s protiostřím. Díky této úpravě je možné sklízet slunečnici obdobně jako se slunečnicovým adaptérem.

Za BISO Schrattenecker
Jiří Jun

Video 

 


<< späť

20.2.2017
Václav Štursa ml.