Home>Časopis  >Aktuálně>OptiMaize KRONE - Jestli „krátká“ nebo „dlouhá“

OptiMaize KRONE - Jestli „krátká“ nebo „dlouhá“

O tom rozhodujete vy!

Ještě nikdy se o kukuřici nediskutovalo tolik, jako v minulém roce. Objevilo se přitom mnoho nových aspektů, které věda odhalila v průběhu posledních deseti let. Na druhé straně se vyskytla některá velmi dogmatická tvrzení, která se snažila učinit ze sklizně kukuřice téměř posvátný obřad.

OptiMaize KRONE - Jestli „krátká“ nebo „dlouhá“

Intenzívně jsme se v loňském roce zabývali nejnovějšími poznatky v této oblasti a jsme rádi, že vám dnes můžeme představit novou metodu „OptiMaize“ od Krone. U této metody je v prvé řadě důležité určit výkonnostní úroveň příslušné výkrmové skupiny a potom stanovit složení krmné dávky. Pro ni je nezbytná i odpovídající délka řezanky při sklizni. Jaká délka řezanky je pro vaši firmu ta správná, to se můžete dočíst na následujících stránkách této brožury. Přitom rychle zjistíte, že jste to vy, kdo musí rozhodnout, zda má být řezanka z kukuřice „krátká“ nebo „dlouhá“.

Na všechny délky řezanky je ale jeden společný požadavek. Dříve se věřilo, že stačí zrna narušit, aby bakterie nebo zvířata měla přístup ke škrobu uvnitř zrna. Dnes víme, že zrna musí být skoro úplně rozemleta, a to i při délce řezanky nad 20 mm. Způsob, jakým firma Krone řeší tuto problematiku, a jak úžasně jednoduché řešení vyvinula pro změnu délky řezanky během několika vteřin, uvidíte v této brožuře.

Súbory na stiahnutie

Prospekt ke stažení

Video 

 


<< späť

15.9.2017
Václav Štursa ml.