Home>Časopis  >Aktuálně>Nový Krone EasyCut B 950 Collect

Nový Krone EasyCut B 950 Collect

Bez kondicionéru s ukládáním pokosu do řádku

Krone představí na veletrhu Agritechnica nový EasyCut B 950 Collect - první „motýl“ - kombinovaný žací stroj bez kondicionéru se shazováním pokosu pomocí příčných dopravních šneků. Díky absenci kondicionéru je žací stroj podstatně lehčí, příkon od traktoru je menší a s tím i nižší spotřeba nafty. Nový EasyCut B 950 Collect se záběrem 9,45 m se tak hodí především do travních porostů na svazích, resp. na méně únosné půdě, ale také pro sklizeň celých rostlin na senáž (GPS např. pro bioplynové stanice).

Nový Krone EasyCut B 950 Collect

Při shazování pokosu je důležitá šetrná manipulace s pící s minimálními ztrátami. Podle porostu a pracovních podmínek je u stroje EasyCut B 950 Collect možné dosáhnout plošného výkonu až 14 ha za hodinu. Při vývoji stroje využila firma Krone svoje dlouholeté know-how z konstrukční řady BigM. Tento samochodný žací mačkač využívá pro shazování pokosu také příčné dopravní šneky.

Nový „motýl“ - kombinovaný žací stroj přesvědčí i z hlediska komfortu obsluhy. Řidič si může vybrat ze tří variant ukládání pokosu: shazování na jeden řádek, dílčí ukládání na široko, kdy je jen jeden šnek v činnosti a ukládání na široko v celé šíři záběru. Všechny funkce nastavuje pohodlně přímo z kabiny traktoru. Stabilní příčné dopravní šneky o průměru 45 cm jsou umístěné přímo za žacími lištami, dopravují píci beze ztrát a šetrně ke středu. V kombinaci s čelní žací jednotkou EasyCut F 320 tak vzniká dokonale rovnoměrný řádek. Šneky jsou poháněné přímo prostřednictvím výkonné úhlové převodovky. Kombinovaný žací stroj je v sériovém provedení konstruován na základě tisíckrát ověřené žací lišty EasyCut, která vyniká tuhým, kompaktně svařeným nosníkem osazeným žacími disky s uspořádáním SmartCut a s jištěním SafeCut včetně nájezdových pojistek.

Zavěšení DuoGrip zaručuje dokonalé kopírování terénu. Žací jednotky jsou nesené v těžišti a vedené rameny. Kromě toho je tento kombinovaný žací stroj vybaven hydraulickým odlehčením, takže řidič může přítlačnou sílu žacího ústrojí nastavovat plynule přímo z kabiny traktoru. Výsledkem je spolehlivé kopírování terénu.
Další praktická vlastnost: EasyCut B 950 Collect zvedá a spouští pomocí hydrauliky jednak všechny žací jednotky společně, a také samostatně. Samostatné ovládání jednotlivých žacích jednotek je velkou výhodou především při práci na pozemcích klínovitého tvaru.

Technické údaje:
Pracovní záběr: 9,45 m
Přepravní šířka: 3,0 m
Hmotnost: 2988 kg
Příkon: 145/200 kW/PS


<< späť

26.4.2018
Václav Štursa ml.