Home>Časopis  >Aktuálně>NOVINKA! Rozdružovač balíků TEMAK T - R10

NOVINKA! Rozdružovač balíků TEMAK T - R10

Hlavní funkcí tohoto stroje je rozdružování kulatých balíků slámy, sena i senáže.

Rozdružovač balíků TEMAK s modelovým označením T-R10 je nesený stroj, jehož hlavní funkcí je rozdružování kulatých balíků slámy, sena i senáže. Stroj je navržen tak, aby ho bylo možné použít i jako vidle pro přepravu balíků, čímž se zvětšuje variabilita jeho použití při práci na farmě.

NOVINKA! Rozdružovač balíků TEMAK T - R10

Stroj je v základu dodáván ve variantě s EURO upínáním. Při použití adaptéru TEMAK je možné jej však agregovat do tříbodového závěsu traktoru, což rozšiřuje jeho použití nejen na čelních nakladačích a teleskopických manipulátorech, ale i na traktorech či jiných strojích podobného typu.

Hlavní konstrukce
Rozdružovač balíků TEMAK již na první pohled zaujme svou svou jednoduchou ale robustní ocelovou konstrukcí, která sestává z hlavního rámu, jehož přímou součástí je EURO upínání a důmyslné odkládací nohy, které obsluha ocení zejména při zapínání a vypínání stroje. Na rámu je dále uložen hydraulický pohon.

Rotující vidlice
Pohon rotujících vidlic, na které jsou balíky nabodávány, je zajišťován hydromotorem, který přes řetězový převod pohání robustní hřídel, na jejímž konci je umístěn masivní ocelový svařenec s vidlicemi.

Ovládání
K provozu stroje je nutný jeden hydraulický okruh. Ovládnání pak probíhá přímo z kabiny traktoru nebo nakladače.

Video 


 


 


 

 


<< späť

16.2.2015
Václav Štursa ml.