Home>Časopis  >Aktuálně>Agritechnica 2015 v červeném

Agritechnica 2015 v červeném

Letošní Agritechnica představila nové či upravené stroje v portfoliu MG.

Od 8. do 14. listopadu pravidelně každým lichým rokem se setkávají farmáři, prodejci a fanoušci zemědělství na výstavišti v Hannoveru v Německu. Mezinárodní výstava má dlouhou tradici a stejně tak dlouhou má tradici výstavní aktivita firmy Maschio Gaspardo na Německém trhu.

Agritechnica 2015 v červeném

Co bylo letos k vidění?
Stánek byl rozdělen do několika částí dle kategorií strojů podle typu. Díky tomuto systému se zákazník mohl velice pohodlně rozhlédnout kolem sebe a vidět různé modely a konstrukční řešení.

Ochrana rostlin je nedílnou součástí každého farmáře. Touto technologií se zabývá skupina v rámci propojení se společností Unigreen. Na první pohled mohly zaujmout stroje s největší kapacitou – 6500 a 4500 litrů s rameny 30 a 27m. Stroj na první pohled nedošel velké změny, oproti verzím starším. Hlavní výhodou a změnou je ovšem věc ve využití precizního zemědělství a napojení ISOBUS. ISOBUS se využívá od firmy Muller electronics a je možné využít s různými terminály nabízenými touto značkou. Díky variabilní geometrii ramen a automatickému nastavení výšky pomocí ultrazvukových senzorů se stroj stává samostatnější a výkonnější. K vidění byly i menší modely Campo a Saturno One, které jsou nejprodávanější z portfolia.

Velice důležitou pozici mělo zpracování půdy jak klasickým způsobem, orbou, tak minimalizačními technologiemi. Nejoblíbenější kategorii strojů, podrýváky, výrobce obohatil o hydropneumatický podrývák Artiglio v novém provedení se svařeným rámem a větší průchodností. Novinkou v záběru se ukázal stroj Dracula v provedení 4m a nonstop jištění slupic. Dracula je stroj pro kombinované zpracování půdy – disky / radličky. Další změnou prošel stroj Presto, který si vysloužil přídomek SD kvůli novému provedení rámu a plynulé změně pracovní hloubky pomocí hydraulických pístnic na válci. Diskovým podmítačem s disky ve 4 řadách se představil jako novinka model Admiral, který se prozatím vyrábí pro východní trhy se záběrem 8,5m. Z pluhů se pak představil paralelograový pluh UNICO ve 3 provedeních – non stop, střih a střih s kombi kolem. Největším pluhem v portfoliu byl zde vystavený model MIRCO, který je 8+1.

K ochraně a výživě se připojuje i kompletně nové portfolio strojů, rozmetadel na průmyslová hnojiva. PRIMO se záběrem 24 – 48m. Maximální objem je 3130l a celé dávkování probíhá pomocí elektrických dávkovacích systému napojených na GPS.

Přesné secí stroje byly zastoupeny širokou škálou známých a odzkoušených strojů – MTE 6R BBP – v přepracované verzi s kapacitou zásobníku na 1200l; MANTA 12R – klasická verze s čelním přihnojením v hydraulicky sklopné verzi, která se skládá jak nad sebe, tak teleskopicky k dosažení přepravní šířky 3m; MISTRAL 12R – nový stroj, který vychází z původního stroje Maestra 12R, ale je lehčí a menší ve verzi polonesené.

Setí bylo doplněno klasickými stroji v podobě kombinace mechanické, DAMA, i pneumatické, ALITALIA. Novinkou poprvé představenou na výstavě byla verze 3000 u secího stroje Corona. Nedílnou součástí byla i menší technologie- údržba krajiny a zpracování půdy. Rotavátory, mulčovače malé i polní.

To vše byla Agritechnica 2015. Postupně budeme modely představovat po kategoriích.

Za tým BISO Schrattenecker

Marek Valentíny

Product manager Maschio Gaspardo


<< späť

2.12.2015
Václav Štursa ml.