Home>Časopis  >Aktuálně>Agritechnica 2015 - Nová konstrukční řada žacích ústrojí ActiveMow

Agritechnica 2015 - Nová konstrukční řada žacích ústrojí ActiveMow

S kompletním know-how od Krone

Spelle, září 2015 – Světový trh žacích strojů dosahuje aktuálně kolem 50 000 kusů za rok. Více než 50 procent z toho připadá na vzadu nesené žací stroje s pracovním záběrem menším než 3,20 m. Firma Krone se zaměřila na tuto cílovou skupinu a se svou novou konstrukční řadou ActiveMow nastavila nová měřítka pro žací stroje s bočním připojením. Typy ActiveMow disponují všemi vlastnostmi, které Krone dosud nabízí pouze u žacích strojů „Easy Cut" a u samojízdných žacích strojů Big M. Využívá žací nosníky s efektem SmartCut a pojistkou žacích disků SafeCut. Pro agregaci slouží robustní připojovací závěs. Volitelně mohou být stroje vybaveny i zařízením pro úsporné parkování v přepravní poloze.

Agritechnica 2015 - Nová konstrukční řada žacích ústrojí ActiveMow

Konstrukční řada ActiveMow zahrnuje následující modely:
ActiveMow R 200 s pracovním záběrem 2,05 m
ActiveMow R 240 s pracovním záběrem 2,44 m
ActiveMow R 280 s pracovním záběrem 2,83 m
ActiveMow R 320 s pracovním záběrem 3,22 m
ActiveMow R 360 s pracovním záběrem 3,61 m

U nové žací lišty ActiveMow sází Krone na osvědčený svařený nosník disků a design EasyCut s modulární konstrukcí. Výměna opotřebitelných dílů je přitom rychlá a levná. Také celoživotní olejová náplň žací lišty je zárukou levné a opravdu komfortní údržby. ActiveMow je sériově vybavena rychloupínáním nožů, na vyžádání je k dispozici i šroubové spojení. Koncepce satelitního pohonu umožňuje konstrukci žacího stroje s ukládáním pokosu na jeden řádek i na široko. Píce rychleji prosychá při ukládání na široko. Při ukládání na jeden řádek se píce lépe vejde mezi kola traktoru, takže nedochází k jejímu přejíždění.

Optimalizovaný přesah vzdáleností žacích disků umožňuje využití efektu SmartCut. Disky, které se točí směrem dopředu od sebe, jsou umístěny blíže k sobě. Větší přestřih je zárukou lepší kvality sečení a zároveň optimalizuje tok píce v celé šířce žací lišty. Účinný pohon ActiveMow v každých podmínkách zajišťuje kombinace převodovek a kloubových hřídelí (namísto klínových řemenů). Bezúdržbový volnoběh je integrovaný v převodovce.

Závěs žacích strojů ActiveMow má stabilní konstrukci a je upravený pro traktory se stále se zvyšujícími výkony a rychlostí jízdy. Pomocí nastavitelných čepů spodních ramen je možné upravit přestřih nejen oproti čelnímu žacímu ústrojí, ale i podle šířky traktoru. Výhodou je, že bočně vzadu nesený žací stroj ActiveMow lze takto kombinovat se všemi čelními žacími stroji a všemi typy traktorů. V závěsu je rovněž integrovaný vyjímatelný box s noži. Ty jsou rozdělené podle směru otáčení a uložené vždy bezpečně poruce.

Odlehčení žací lišty je zajištěno nastavitelnými pružinami, které zaručují jednoduché nastavování a rychlou reakci v jakýchkoli podmínkách. Síla odlehčení se nastavuje prostřednictvím rastru otvorů.

Krone sází při přepravě na osvědčené sklápění přes mrtvý bod, při kterém se žací stroj sklopí o 100 stupňů mírně přes osu. Nejenže se přitom optimálně rozloží hmotnost stroje, ale řidič má také velmi dobrý výhled dozadu.

Volitelná výbava: usměrňovací plechy, splazy pro vysoké sečení a komfortní parkování
Na přání zákazníka jsou žací stroje ActiveMow rovněž k dispozici s usměrňovacími plechy (levými a pravými). Především při vysokých výnosech tak lze podpořit lepší tvarování řádků. K dispozici jsou také splazy pro vysoké sečení, se kterými je žací lišta lépe chráněna při práci v kamenitém terénu. Krone navíc nabízí pro nové typy ActiveMow sklápěcí podpěry pro úsporné zaparkování žacího stroje.

Přehled technických dat:

ActiveMow R 200
Záběr: 2,05 m
Příkon: 27/37 kW/PS
Výkonnost : cca 2 ha/h

ActiveMow R 240
Záběr: 2,44 m
Příkon: 30/41 kW/PS
Plošný výkon: cca 2 – 2,5 ha/h

ActiveMow R 280
Záběr:2,83 m
Příkon: 40/55 kW/PS
Plošný výkon : cca 2,5 – 3 ha/h

ActiveMow R 320
Záběr: 3,22 m
Příkon: 50/68 kW/PS
Plošný výkon : cca 3 – 3,5 ha/h

ActiveMow R 360
Záběr: 3,61 m
Příkon: 55/75 kW/PS
Plošný výkon : cca 3,5 – 4 ha/h


<< späť

1.10.2015
Václav Štursa ml.