Home>Časopis  >Aktuálně>Setí ve stylu Maschio Gaspardo

Setí ve stylu Maschio Gaspardo

Secí stroje Maschio Gaspardo

Značka Maschio Gaspardo vstoupila na náš trh před několika lety s komunální technikou – mulčovači, kteréudržují příkopy a louky k plné spokojenosti svých majitelů i po více než deseti letech tvrdého provozua nasazení v nejrůznějších podmínkách. V loňském roce se výhradním dovozcem této značky pro Českou republiku stala společnost BISO Schrattenecker a sortiment nabízené techniky se rozšířil i o půdozpracující techniku, nejrůznější secí stroje a již zmíněnou komunální techniku.

Setí ve stylu Maschio Gaspardo

Založení společnosti Maschio Gaspardo se datuje v roce 1964, kdy byla ve městě Campodarsego nedaleko italské Padovy zahájena výroba půdozpracující techniky. Od té doby se však mnohé změnilo a současný provoz již nesídlí v malé dílně, ale rozkládá se v pěti moderních závodech a kompletizačních dílnách rozmístěných po celém světě. Celou společnost bychom tak mohli rozdělit na několik částí. Značka Maschio se zabývá výrobou strojů pro zpracování půdy – zejména rotavátory a rotační brány, komunální sféru (mulčovače a sekačky), zatímco Gaspardo je specialistou na výrobu mechanických, pneumatických, bezorebných či přesných secích strojů. Pod názvy Grinta a Terranova jsou vyráběny převodovky a náhradní díly, které odkupují a následně používají i jiní výrobci. Maschio Gaspardo Romania je jednou z nejmladších poboček společnosti zabývající se výrobou strojů pro zpracování půdy – talířové podmítače a podrýváky.

Secí stroje Gaspardo

Z nabídky secích strojů značky Gaspardo můžeme zvolit secí stroje pro klasický i bezorebný způsob zpracování půdy v pracovních záběrech 2,5 až 6 m (mechanické secí stroje) a 3 až 12 m secí stroje s pneumatickou dopravou osiva. Mezi oblíbené modely zejména menších zemědělců patří mechanický secí stroj NINA v 3 m provedení vybavený diskovou secí botkou nebo 3 m secí kombinace DAMA DOMINATOR, která je nyní ve speciální zvýhodněné nabídce. Pro větší zemědělce je určena modelová řada PRIMAVERA s velikostí zásobníku 1600 litrů a pracovními záběry 4 až 6 m. V oblasti minimalizačního zpracování půdy pak najdou své uplatnění především secí stroje Gigante.

Akční 3 m secí kombinace DAMA DOMINATOR je vybavena mechanickým secím strojem DAMA s 24 secími botkami single disc v kombinaci se zavlačovacími branami a zásobníkem osiva o objemu 780 litrů a možností jeho rozšíření až na 1060 litrů. Secí stroj je připevněn k rotačním branám DOMINATOR speciálním závěsem, který dovoluje použít oba stroje samostatně. Rotační brány jsou osazeny 24 noži s patentovaným úchytem Quick fit umožňujícím rychlou výměnu opotřebovaných nožů a packer válcem o průměru 500 mm, jehož pozici (hloubku zpracování půdy) lze jednoduše upravit přečepováním. Ochranu převodové skříně jednotlivých rotorů zajišťují speciální deflektory. V portfoliu značky Gaspardo nalezneme mimo jiné i přesné secí stroje vyráběné ve 2 až 36 řádkovém provedení s pevným či sklopným rámem. Podle konstrukce a robustnosti jsou tyto secí stroje rozděleny do modelových řad SP, MT, MTR a REGINA, přičemž model SP je vhodný do lehčích půd a REGINA pro přímé setí do nezpracované půdy.

I v oblasti přesných secích strojů najdeme „akční model“ – secí stroj MANTA 8R určený pro výsev kukuřice, sóji a slunečnice. Tento 8 řádkový model s 75 cm roztečí je vybaven hydraulicky sklopným rámem, jenž zajistí transportní šířku 3 m, je vybaven osmi zásobníky osiva o objemu 60 litrů a čtyřmi zásobníky hnojiva s celkovým objemem 640 litrů. O přesné dávkování hnojiva se stará patentovaný dávkovací systém MINIMAX vybavený speciálním silikonovým dávkovacím válečkem. Pohon výsevních ústrojí je zajištěn pomocí kardanu, což přináší přesnost výsevu a minimální údržbu. Disky secí botky o průměru 420 mm jsou vybaveny speciálními ložisky s „pečetí“ Super Seal, díky které nedochází k poškození samomazných ložisek.

Závěr

Výrobní program firmy Maschio Gaspardo je opravdu široký a detailní popis všech secích strojů přesahuje možnosti tohoto článku. Jestli vás však nějaký model zaujal nebo byste chtěli vidět či případně vyzkoušet secí stroj Gaspardo v praxi, kontaktujte nás a nalezneme společné řešení.

Súbory na stiahnutie


<< späť

8.6.2011
jun